Süper duble

Geçen sezonun çifte kupalı şampiyonu Eczacıbaşı, Galatasaray Daikin'i set vermeden yenerek Süper Kupa'yı da kaptı. Üst üste ikinci kez bu kupayı kazanan Eczacı'da Neslihan süperdi

Voleybolda Süper Kupa, Galatasaray Daikin'i set vermeden, 3-0 yenen Eczacıbaşı Vitra'nın oldu. İki takımın hazır olmadığı görülen maçta, servis karşılamaları zayıftı. Eczacıbaşı Vitra'da Neslihan ile Liubov Shaskova galibiyeti getiren iki isim oldu. Sarı-kırmızılılar ise ilk sette biraz direndi, sonra rakibine boyun eğdi. Galatasaray'ın özellikle manşet sorunu dikkat çekti. Eczacıbaşı Vitra'da Neslihan 18, Poljak 15, Galatasaray'da Calderon 12 puana imza attılar. Eczacıbaşı 9, Galatasaray 8 blokta başarılı oldu. En çok bloğu Neslihan (3) yaptı. Eczacıbaşı 73 serviste 7, Galatasaray 59 serviste 10 hata yaptı. Servis karşılamada Eczacıbaşı yüzde 67 (% 39 çok iyi) ile, Galatasaray da yüzde 29 (% 9 çok iyi) ile oynadılar. İki takımın da manşetleri çok kötü. Atakta Eczacıbaşı yüzde 46, G.Saray yüzde 41 gibi düşük oranla oynadı. .

Kupa yeni Başkan'dan
Eczacıbaşı VitrA'ya, kupa ve madalyalarını Türkiye Voleybol Federasyonu aşkanı Özkan Mutlugil ve asbaşkan Mehmet Akif Üstündağ verdi. Neslihan Darnel, sezona Süper Kupa ile başlamanın takımları için büyük moral olduğunu belirterek, "Çok iyi oynadık. Birlikte çalışacak çok zamanımız oldu, bu yüzden çok iyi hazırlandık. Birtakım eksiklerimiz var ama onları da zamanla kapatacağımızı düşünüyorum. İnşallah bu kupanın devamı gelir" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN