Williams 2 de 2 yaptı

Turnuvada ikinci günün ilk maçında ABD'li tenisçi Serena Williams, Çinli Li Na'yı 2-0 yenerek, 2. maçını da kazandı

TEB-BNP Paribas WTA Championships Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda ABD'li tenisçi Serena Williams, Çinli sporcu Li Na'yı 2-0 yenerek 2. galibiyetini aldı.

Turnuvada ikinci günün ilk mücadelesi, Alman Angelique Kerber'i yenen ABD'li tenisçi Serena Williams ile dünü dinlenerek geçiren Çinli Li Na arasında oynandı. Çekişmeli geçen karşılaşmada iki sporcu da kritik hatalar yaptı. Özellikle konsantrasyon sıkıntısı yaşayan Serena Williams, üst üste çift hatalar yaparken, rakibinin servislerini de kıran Li Na 4-1 öne geçti. Zaman zaman görülmeye değer sayılara imza atan Williams, çabuk toparlandı ve 4-4 beraberliği sağladıktan sonra servis kırdığı bu bölümde üstünlüğü 5-4 ile lehine çevirdi. Çekişme son ana kadar sürerken oynanan ''Tie-break'' setini alan Serena Williams, 56 dakika süren ilk seti 7-6 kazanarak, 1-0 öne geçti.

-Li Na'nın direnci yetmedi


İlk seti kaybeden Li Na, ikinci sette de büyük direnç göstermesine rağmen mücadeleden mağlup ayrılmaktan kurtulamadı.
Serena Williams, özellikle sert ve etkili servisleriyle rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. 2-0 öne geçen ve Li Na'ya 1 sayı izni veren ABD'li tenisçi, servislerdeki avantajıyla skoru 4-1'e getirdi. Serena Williams, üst üste 2 oyun alıp 5-2 öne geçtiyse de Li Na, maçı bırakmadı ve şansının da yardımıyla skoru 5-3'e getirdi. Ancak ABD'li oyuncu, 53 dakika süren bu seti de 6-3 aldı ve karşılaşmayı 2-0 kazandı.
Williams, bu sonuçla 2. galibiyetini alırken, turnuvada ilk maçına çıkan Li Na, organizasyona yenilgiyle başladı.

Serena Williams, İstanbul'u çok sevdi

Türkiye'ye ilk kez gelen Serena Williams, Türk tenisseverlerin kendisine olan ilgisinden memnun kaldı.
Dün memnuniyetini dile getiren ABD'li raket, bugün de bu yönde açıklamalarda bulundu.
Li Na ile yaptığı maç öncesi yine coşkulu bir şekilde Williams'ı karşılayan seyirciler, maç sonrası da yıldız sporcuya sevgi gösterisinde bulundu. Bazı seyirciler Serena Williams'ın imzaladığı topları alma şansına sahip olurken, bazıları ise ABD'li sporcuya sarılmak için birbiriyle yarıştı.

BİZE ULAŞIN