En iyisini yaptık

WTA'de güzelliğinin yanı sıra çalışkanlığıyla dikkat çeken İpek Şenoğlu, turnuvaya katılan 8 kadın raketle yaşadıklarını anlattı

TEB BNP-Paribas WTA Championships İstanbul geride kalırken, organizasyonda sahne alan dünyaca ünlü 8 tenisçi kadar dikkat çeken bir de Türk tenisçi vardı. Genç Türk tenisçilerin idolü olan ve turnuvada sunuculuktan organizasyona kadar bir çok görev yapan İpek Şenoğlu ile turnuvayı ve yaşadıklarını konuştuk. Organizasyonda neredeyse her işi tek başına yaptın. Biraz anlatsana... WTA Sezon sonu şampiyonası dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri. Bu organizasyonda sizlerin görmediği yüzlerce kişi çalıştı. Türkiye Tenis Federasyonu'nun bana verdiği iki görev vardı. İlki gecen sene de yaptığım oyuncu ilişkileriydi. Bu ne demek derseniz kısaca oyuncularla ilgili her şeyin mükemmel olması için yapılanlar diye anlatabilirim. İkinci görevim ise sunuculuktu. Tüm dünyada spor medyasının gözünün İstanbul'da attığı bu hafta boyunca her iki görevim için de ben ve ekip arkadaşlarım iyi iş çıkardık. Türkiye olarak en iyisini yaptık diyebilirim. Dünyanın en iyi 8 kadın tenisçisi İstanbul'daydı. Bunlarla iç içeydin. Teker teker hepsini kort dışında kısaca değerlendirir misin? Hem turnuvadaki görevim hem hepsiyle arkadaşlığım sebebiyle çok özellerine girmeyi doğru bulmuyorum. Ancak turnuvanın en iyi ve en sempatik oyuncusunun kazandığını düşünüyorum. Serena Williams gerçekten kendiyle çok barışık bir insan, bu da tüm tavırlarına yansıyor.

Venus'ten halı siparişi
Her maçından sonra bana dönüp "Senden moda dersleri almam gerek, bugün yine çok şıksın" diyecek kadar da ince bir insan. Onun için tüm seyircilere elinden geldiğince sevgiyle karşılık verdi. Bunun dışında kızların hepsi alışverişi çok seviyor ve çok fazla alışveriş yaptılar. Hatta Venus Williams bile Twitter'dan bana "Bu sene gelemedim ama Türk halılarına bayılıyorum bana yollar mısın?" diye mesaj gönderdi. Türk seyircisi ve misafirperverliğimiz hepsinin dikkatini çekti. Hepsi ülkemizden çok mutlu ayrılıyorlar.

BİZE ULAŞIN