Halterde 7 yıllık tartışma

Federasyon Başkanı Akkuş, "2005'te göreve geldiğimde Türkileri zaten gitmişti" derken, Türkileri "Kendi isteğimle ayrılmadım" diye konuştu

Cumartesi 10.11.2012
Güncelleme: Cumartesi 10.11.2012
ABONE OL
Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, 2005 yılında göreve seçildiğinde antrenör Enver Türkileri'nin görevine son vermediğini söyledi. Akkuş, 2005 yılında milli takımlarda görev alan antrenör Enver Türkileri konusunda ağır eleştiriler aldığını belirterek, "Federasyondaki mevcut resmi evraklarda şu görülüyor ki 2004 yılının Eylül ayından itibaren o günkü federasyonumuz Dubai ve Kazakistan ile Türkileri'nin oralarda çalışması yönünde yazışmalara başlamışlar. 2005 yılında göreve geldiğimizde bizim yönetimimizin Enver Türkileri'yi görevden aldığını söylediler. Bunlar yalan. Ben geldiğimde zaten gitmişti. Seçimden önce kendisiyle görüşmem olmadı. Zaten onlar seçimi kazanmamı beklemiyorlardı" diye konuştu.

"BENİ İSTEMEDİ Kİ..."
Türkileri ise, "Bunları hak etmiyorum. Hakikat olmayan şeyleri kabul edemem. Kanıtlarım var. Seçimden sonra kendisiyle görüştüm. Kendisine 'Durumum ne olacak' dedim. Kendisi de bana 'Ben size ne şimdi, ne de gelecekte görev vermeyeceğim' dedi. Genç insanlarla yola devam edeceğini söyledi. Ben de sonrasında önümdeki olanakları değerlendirdim. Hasan Akkuş'un olduğu federasyonda görev almayı düşünmem" dedi.