Kısa...kısa

İstanbul'un spor envanteri çıktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan, İstanbul Spor Envanteri 2012 kitabı büyük ilgi gördü. İstanbul'un 39 ilçesindeki yerel, ulusal ve uluslararası ölçekli tesisler hakkındaki tüm bilgilere yer verilen kitapta, 2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul'daki tüm spor altyapısı toplandı.

Lakers'ta fatura Brown'a kesildi
NBA'de sezona Nash ve Howard transferiyle çok iddialı giren ancak beş maçta bir galibiyet alabilen Los Angeles Lakers'ta koç Mike Brown'ın görevine son verildi. Önceki gece NBA'de oynanan iki maçta ise Clippers, deplasmanda Blazers'ı 103-90 yenerken, Bulls ise Thunder'a sahasında 97-91 mağlup oldu.

Kartal'a filede iki takviye
Bayanlar Voleybol Ligi'nde Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi, Vakıfbank'ın smaçörü Ece Hocaoğlu'nu kiralarken, Bulgar orta oyuncu Gabriela Koeva'yı ise bonservisiyle aldı. Dün Eczacıbaşı, Sarıyer BLD'sini 3-0 yenerken, Erkekler Ligi'nde de Arkas, Ziraat'i 3-0 yendi.

Arda Turan'ın davası ertelendi
Mili oyuncu Arda Turan'ın bir televizyon programında futbol yorumcusu Erman Toroğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davanın ertelenmesine karar verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Arda Turan'ın, Toroğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle 4 aydan, 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası alması istenmişti.

Havuzda iki rekor, 4 altın
Sırbistan Grand Prix- Cup Zrenjanin yüzme yarışmalarında iki Türkiye rekoru kırıldı. 400 metre serbest finalinde Nezir Karap 3.49.75 ile rekorunu geliştirdi. 200 metre karışıkta Alpkan Örnek ikinci olurken 2.01.97 ile Türkiye rekoru kırdı.

Rennes'i Mevlüt Erdinç sırtladı
Fransa Ligi'nde Rennes, Nancy deplasmanında 3-1 kazanırken, milli futbolcumuz Mevlüt Erdinç bir gol bir asistle oynadı. 21'de bu sezon 6. golünü atan 25 yaşındaki oyuncu, 74'te Alessandrini'nin golünün asistini yaptı. 84'te Pitroipa skoru ilan etti.

BİZE ULAŞIN