Sadettin Saran'dan çifte rekor

Fenerbahçe Futbol Şubesi eski sorumlusu ve Türkiye Yüzme Milli Takım eski kaptanı Sadettin Saran, Ankara'da düzenlenen 6'ncı Master Cumhuriyet Şampiyonası'nda, 50 metre serbestte 25.91, 50 metre kelebekte 28.78 derece yaparak 25 yaş üstü serbest ve kelebek bütün yaş kategorilerde Türkiye masterlar rekorlarını kırdı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 74. yıldönümü anısına düzenlenen 6'ncı Master Cumhuriyet Şampiyonası'nda Sadettin Saran rüzgarı esti. Ankara Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen şampiyonada, Sadettin Saran, 50 metre serbestte 25.91 saniye, 50 metre kelebekte ise 28.78 saniyelik derece ile 25 yaş üstü bütün kategorilerde Türkiye masterlar rekorunu kırdı. Fenerbahçe Futbol Şubesi eski sorumlusu ve Türkiye Yüzme Milli Takım eski kaptanı Saran, Han Batur Spor Kulübü ile 24 yıl sonra yeniden yüzmeye dönerek, kırdığı 25.91 Türkiye rekoru ile Avrupa sıralamasında 5'inci, dünya sıralamasında ise 9'uncu sırada yer buldu.

"HEDEFİM, TÜRKİYE'YİN EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK"

Sporcu kişiliği ile tanınan Sadettin Saran, yarışmaya katılarak gençlere örnek olmak istediğini ve hedefinin 2013 sonbaharında Hollanda'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Saran'ı yeniden yüzmeye kazandıran Han Batur Spor Kulübü Başkanı Han Batur ise, hedeflerinin dünya ölçeğinde ses getirecek başarılara ulaşmak olduğunu kaydetti. Saran ayrıca 4x50 Erkek Serbest Bayrak ve 4x50 Karma serbest bayrak takımı yarışlarında takım halinde yeni Türkiye Master rekorunu kırarak toplamda 6 rekora uzandı.

BİZE ULAŞIN