Milli maçta ortalık karıştı!

Türkiye Ragbi Milli Takımı'nın Avrupa Uluslar Kupası 3. Grup'taki ikinci maçında karşılaştığı Azerbaycan müsabakası, çıkan olaylar nedeniyle iptal edildi.

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Avrupa Uluslar Kupası 3. Grup maçlarında İrlandalı teknik direktör Niall Doherty yönetimindeki Türkiye Ragbi Milli Takımı, Kazım Gül Stadyumu'nda Azerbaycan ile karşılaştı.

Mücadelenin ilk yarısında üstün bir oyun sergileyen Türkiye, rakibine fark atmayı başardı ve ilk yarıyı 39-3 önde tamamladı. Türkiye, ikinci yarıda da oyunun kontrolünü elinde tuttuğu (53-3) sırada 65. dakikada, bir pozisyonun ardından iki takım oyuncuları arasında kavga çıktı.

Daha sonra tribündeki izleyicilerin de kavgaya sözlü olarak karışması üzerine bazı Azeri oyuncular tribünlere çıkarak tepki gösterdi. Olaylar nedeniyle maçın hakemi, maçı iptal ettiğini belirtti.

Türkiye Ragbi Milli Takımı Teknik Direktörü Niall Doherty, gazetecilere yaptığı açıklamada, oynanan oyundan memnun olduğunu ve oyuncularını kutladığını söyledi.

Genç oyuncularla başarılı bir takım olduklarını ifade eden Doherty, ''Geleceğimiz çok parlak. Türkiye'nin yanı sıra İngiltere, Almanya, Fransa'dan Türk kökenli oyuncularımız var. Başarılı olacağımıza inanıyorum'' dedi.

Maçta çıkan olayları da değerlendiren Doherty, daha önce böyle bir gerginlik görmediğini kaydetti. Olayların ''delice'' olduğunu vurgulayan Doherty, ''Azerbaycan takımının çok fazla ragbi oynamakla ilgilendiklerini düşünmüyorum. Benim oyuncularım disiplinli davrandılar. Oyuncularımla gurur duyuyorum'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN