Voleybol Federasyonu'na yeni sponsor

Amway, Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlar Tedarik Sponsoru oldu.

Bugüne kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde, önemli sporcu ve takımlara destek veren, dünyanın önde gelen doğrudan satış şirketlerinden Amway, Türkiye Voleybol Federasyonu ile önemli bir işbirliğine imza attı. Amway, Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlar Tedarik Sponsoru oldu.

Mayıs 2013 itibari ile Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlar Tedarik Sponsoru olan Amway Türkiye, bu işbirliğini düzenlendiği bir basın toplantısı ile açıkladı.

Ceylan Intercontinental'de gerçekleşen basın toplantısı ve imza törenine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, Amway Avrupa Dış İlişkiler Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu ile A Milli Bayan Takımı'ndan Esra Gümüş, A Milli Erkek Takımı'ndan Erhan Dünge, U23 Bayan Milli Takımı'ndan Asuman Karakoyun, Genç Bayanlar Milli Takımı'ndan Didem Marangoz, Genç Erkekler ve U23 Erkek Milli Takımı'ndan Berkan Bozan, Yıldız Kız Milli Takımı'ndan Pelin Aroğuz ve Yıldız Erkek Milli Takımı'ndan Emin Can Kocabaş katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptıkları işbirliği ile ilgili bilgi veren Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, "Amway, bugüne kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde, önemli sporcu ve takımlara destek verdi ve vermeye de devam ediyor. Amway'in global vitamin, mineral ve beslenme destek ürünleri markası Nutrilite, 2008 yılında Barcelona'da forma giydiği dönemde Ronaldinho'nun sponsorları arasında yer aldı. Nutrilite halen AC Milan kulübünün kurumsal sponsoru ve futbol takımının resmi beslenme destek ürünleri tedarikçisidir. Biz de Amway Türkiye olarak önümüzdeki yıl Türkiye'deki 20. yılımızı kutlamaya hazırlanırken Türk voleybolunun gelişimi adına Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptığımız işbirliğinden, A, U23, Genç, Yıldız ve Plaj Voleybolu olmak üzere tüm bayan ve erkek takımlarını kapsayan 'Milli Takımlar Tedarik Sponsoru' olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz." dedi.

"VOLEYBOLUN GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNMAYI AMAÇLIYORUZ"
Ergün sözlerine şöyle devam etti:
"Voleybol, takım sporları içinde özellikle son yıllarda Türkiye'ye en büyük başarıları yaşatan branşların başında yer alıyor. Ülkemiz adına yaşanan bu başarıların artarak çoğalmasının spor ve sporcuların desteklenmesi ile mümkün olacağına inanıyoruz. Bu sponsorluk ile hem bizleri başarıyla temsil eden milli takımımıza destek olmak hem de bu spora başlamayı düşünen kardeşlerimiz ve gençlerimiz için voleybol sporunun ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlar Tedarik Sponsoru olarak büyük ve titiz bir bilimsel çalışmanın eseri 500'den fazla ürünümüzle sporcularımıza günlük hayatlarından spor yaşamlarına içten dışa destek olmaktan dolayı kıvançlıyız."

"TÜRK VOLEYBOLUNUN GELİŞİMİ İÇİN SPONSORLARA HER ZAMAN İHTİYAÇ VAR"
Basın toplantısı ve imza töreninde konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil de voleybol sporuna verilen desteklerin çoğalmasından duydukları memnuniyeti ifade etti. Mutlugil, "Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) organizasyonel yapısı ve aktiviteleri ile dünyanın en büyük voleybol federasyonlarından birisidir. TVF'nin asli görevi olan Türk voleybolunun gelişimini sadece kendi kaynakları ile karşılaması mümkün değildir. Her zaman sponsora ihtiyaç duymaktadır ve yaptığı sponsorluk antlaşmaları hep uzun süreli olmuştur. Önümüzdeki dönemde de dünyanın önde gelen doğrudan satış şirketlerinden olan Amway'in Türk voleyboluna ilgisi ve sponsorluğu TVF olarak bizi çok memnun etmiştir. Sponsorumuzun bize sağladığı destek ile amacımız her zaman sporcularımızın uluslararası organizasyonlara en iyi şekilde hazırlanarak ülkemizi temsil etmeleridir. Amway gibi uluslararası bir firma ile TVF'nin uluslararası vizyonunu birleştirerek Milli Takımlar Tedarik Sponsoru sözleşmesinin imzalanmasının Türk voleyboluna, TVF' ye ve Amway'e hayırlı olmasını temenni ederim. Bu sene Milli Takımlarımız için Avrupa Şampiyonaları, Gençler ve Yıldızlar Dünya Şampiyonaları gibi çok önemli uluslararası şampiyonaların olduğu bir sene. Bu sebeple tüm Milli Takım teknik kadrolarına ve sporcularımıza TVF adına teşekkür ediyorum. Son olarak, Amway Türkiye'ye Türk voleyboluna verdikleri destek için TVF ve şahsım adına teşekkür eder, işbirliğimizin uzun yıllar devam etmesini dilerim." diyerek yeni sponsorluk ile düşüncelerini ifade etti.

"DESTEKÇİLERİMİZLE GÜÇLENİYORUZ"
A Milli Bayanlar Takım Kaptanı Esra Gümüş de imza törenindeki konuşmasında, "Sponsorlarımızın verdikleri destekle elde ettiğimiz başarılarda önemli bir yeri var. Önümüzde Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası başta olmak üzere şampiyonluk sevincini yaşamak ve yaşatmak istediğimiz yine birçok önemli organizasyon bizleri bekliyor. Maddi desteğin yanında ürün sponsorlukları da bizler için çok önemli. Bayan takımı olarak Amway'in kozmetik ve cilt bakımından vitamin ve beslenme destek ürünlerine çeşitli ürünlerini kullanmaktan da çok mutlu olacağız." dedi.

"SPONSORLAR VOLEYBOLA İLGİYİ ARTTIRIYOR"
Toplantıya katılan A Milli Erkek Takımından Erhan Dünge ise her geçen gün voleybola olan ilginin artmasında sponsorların da büyük etkisi olduğunu belirterek "Herkesçe tanınan, büyük kurumların ülkemizde voleybol sporu ve sporcusuna destek olmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu hem bizlerin uluslararası başarılarında hem de voleybolun daha geniş kitlelerce bilinmesi ve ilgi gösterilmesi açısından önemli." diyerek yeni tedarik sponsorları ile ilgili düşünceleri dile getirdi.

Basın toplantısı yapılan imza töreni ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

BİZE ULAŞIN