Serena çok kızdı!

Serena çok kızdı!

ABD'li tenisçi, Avustralya Açık'ta Zvonerava'yı yendiği maçın ardından yapılan röportajda "Şöyle bir döner misin?" sorusuna tepki gösterdi

  • Tüm Sporlar
  • Cuma 23.01.2015
Avustralya Açık'ta günün konusu cinsel ayrımcılıktı. Bunun sebebi ise maçları anlatan Ian Cohen'in Serena Williams ve Eugenie Bouchard'a sorduğu soru oldu. Önce Kiki Bertens'i 2-0 yendiği maçtan sonra karşısına çıktığı Cohen'in "Şöyle bir dönsene" demesinin ardından Bouchard şaşkın bir ifade ile etrafında döndü. "Bu benim için beklenmedik bir şeydi" diyen Bouchard, "Aslında, bilmiyorum ama eğlenceliydi" ifadesini kullandı.

'Erkeklere sorulmuyor'
Ancak Cohen'in aynı soruyu sorduğu Serena Williams'ın tepkisi çok farklı oldu. Zvonerava'yı elediği karşılaşmanın ardından bu soruyla karşılaşmaktan hoşlanmadığını söyleyen Serena yine de bunun cinsellikle ilgisi olup olmadığı konusunda yorum yapmadı. ABD'li raket, "Yorumcunun benden istediği şeyi Rafa veya Roger'a soramazdım. Ayrıca seksi veya değil. Bilmiyorum, bu soruya cevap veremem. Ancak kortlarda aynı sorular erkeklere sorulmuyor" dedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN