Ekselansları mest etti

Roger Federer, Türkiye'deki ilk maçında yine büyüledi TEB BNP Paribas İstanbul Open'da sahne alan İsviçreli efsane raket, Finli Jarkko Nieminen'i 1 saatte yenerek çeyrek finalde İspanyol Daniel Travier'in rakibi oldu

Ekselansları mest etti
Tenisseverlerin sabırsızlıkla beklediği buluşma dün gerçekleşti. Tenisin yaşayan efsanesi Roger Federer, TEB BNP Paribas İstanbul Open'ın ikinci turunda Finli Jarkko Nieminen'i 2-0 yenerek çeyrek finalin yolunu tuttu. Garanti Koza Arena'daki ilk randevusuna fırtına gibi giren Federer, birinci seti 18 dakikada 6-2 ile hanesine yazdırdı. Nieminen'in daha çok oyuna girdiği ikinci setin 11. oyununda servis kırmayı başaran dünya iki numarası servis oyununda da puan vermeyerek seti ve maçı 7-5 ile noktaladı. Federer yarınki çeyrek final maçında dün Kazak raket Kukushkin'i 6-3'lük iki setle yenen İspanyol Daniel Gimeno Travier ile karşılaşacak.

BİRAZ YAVAŞ OL FEDERER!
Garanti Koza Arena'da ki tenis şöleninde dün tarihi bir gün yaşandı. Federer, oynadıkları 15. maçta da Nieminen'i devirirken mücadeleyi 8 bin izleyici kapasiteli kortta yaklaşık 7 bin kişi izledi. İsviçreli maestero ilk seti sadece 18 dakikada kazanınca efsane raketi daha uzun süre izlemek isteyen bir seyirci, "Biraz yavaş ol Federer" diye bağırdı.

GİRALDO 3 SETTE GÜLDÜ
TEB BNP Paribas İstanbul Open'ın şu ana kadar oynanan en çekişmeli maçında 4 numaralı seribaşı Santiago Giraldo, dünya gençler 1 numarası Rus Andrey Rublev'i 6-1, 1-6 ve 6-3'lük setlerle 2-1 yendi. Kolombiyalı raket çeyrek finalde Jurgen Melzer'i 6-2 ve 6-0'lık setlerle deviren Arjantinli Diego Schwartzman ile oynayacak.

'BOĞAZ TURU İÇİN SABIRSIZIM'
Toprak korttaki 200. galibiyetine ulaşan Federer, İstanbul'daki ilk maçında çok dikkatli oynadığını söyledi. İsviçreli raket, bugünkü boş gününde yapacağı Boğaz turu için ise, "Sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN