Bakü'den notlar

Bakü'den notlar
İlk madalya Neff'e
Avrupa Oyunları'nda ilk madalyayı Kadınlar Dağ Bisikleti yarışlarında 1 saat 31 dakika 5 saniyelik derecesi ile İsviçreli Jolanda Neff kazandı. İsviçre'nin bir diğer sporcusu olan Kathrin Stirnemann de gümüş madalyayı aldı.

Esra Kürkçü 24. oldu
Dağ bisikleti kadınlar kros kategorisinde Türkiye'yi Esra Kürkçü temsil etti. 6 turluk yarışı, liderin 2 tur arkasında bitiren milli bisikletçi, 26 sporcu arasında 24. sırayı aldı.

Defne ilk 12'ye girdi
Senkronize yüzme solo kategorisinde Defne Bakırcı, elemelerde 12. sırayı aldı. Bakırcı'nın finale kalıp kalmayacağı, bugünkü yarışmalarla belli olacak. Senkronize yüzme serbest kombinasyon kategorisinde ise Türkiye, elemelerde 11. olarak finale yükseldi.

Triatlonda derece yok
Kadınlar triatlonda Türkiye'yi temsil eden sporcular Ece Bakıcı ve İpek Öztosun, klasmana giremedi. Yarışa katılan sporcular 1.5 kilometrelik yüzme, 40 kilometrelik bisiklet ve 9.945 kilometrelik koşu etaplarında mücadele etti.

Minderde tek bronz geldi
Avrupa Oyunları'nın ikinci gününde altın madalya beklediğimiz güreşçilerimiz final kapısını aralayamadı. 80 kiloda Selçuk Çebi, yarı finale rahat kalmasına rağmen Azeri Refik Hüseynov'a 4-0 mağlup olarak final şans-ı nı kaçırdı. Çebi bronz maçında da Bulgar Aleksandrov'a 3-0 yenildi. 98 kilodaki madalya umudumuz Cenk İldem, İsrailli, İtalyan ve Finli rakiplerini geçerek yarı finale yükseldi ama Rus güreşçi Magomedov'a mağlup oldu. İldem, üçüncülük maçını kazanıp bronz madalyanın sahibi oldu. Fatih Üçüncü ikinci turda ve Yunus Özel ise ilk turda elendi.

Filede yenilgiyle başladık
1.Avrupa Oyunları'nda Kadınlar Voleybolda ay-yıldızlılar ilk maçında Polonya'ya 3-2 mağlup oldu. Erkekler Sutopu C Grubu'nda ise Türkiye, ilk mücadelesinde karşılaştığı Hırvatistan'a 17-6 yenildi.

Şoför alkollü müydü!
Bakü'de büyük üzüntü yaratan ve üç Avusturyalı sporcunun yaralanmasına sebep olan kazada otobüs şoförünün alkollü olduğu iddia edildi. İngiliz basını bu iddiayı yetkililere dayandırsa da resmi bir açıklama olmadı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN