Zafer Vettel'in

Zafer Vettel'in

Kazaların ve cezaların damga vurduğu Macaristan Grand Prix'sinde favori Hamilton'ı geride bırakan Vettel, bu sezon ikinci kez finişi ikl sırada gördü

  • Tüm Sporlar
  • Pazartesi 27.07.2015
Formula 1'de Macaristan Grand Prix'sinde zafer Ferrari sürücüsü Sebastian Vettel'in oldu. Müthiş bir start alan Ferrari'ler ilk virajla birlikte öne fırlarken, Sebastian Vettel ipi göğüsleyen isim oldu. Yarıştaki ilk olay Hulkenberg'in ön kanadının kopup aracının altına girmesi oldu. Son turlarda yine 1. virajda bu kez Ricciardo'nun ön kanadı Rosberg'in arka sol lastiğini biçti. Lastiği patlayan Rosberg pite dönmek için yer yer pist dışına çıkarak büyük zaman kaybetti. Bu kaza ile ikinciliğe yükselen Daniil Kvyat aldığı 10 saniye cezasına rağmen kariyerinde ilk kez podyuma çıktı. Ricciardo ise 3. oldu. Son bölümde aldığı cezanın ardından zarar azaltmak için her şeyi yapan Hamilton ise 6. sırada kaldı ancak klasmandaki liderliğini Rosberg'le farkı açarak sürdürdü.

JULES BİANCHİ İÇİN 1 DAKİKA SESSİZLİK
Dokuz ay önce Japonya'da geçirdiği kazanın ardından geçen hafta vefat eden F1 sürücüsü Jules Bianchi adına dün yarıştan önce 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Hamilton da yarıştan önce, Bianchi'ye atıfta bulunarak, "Bugün senin için yarışacağız" diye konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN