Gelecekten umutluyuz

Olimpiyatlar için kota almaya hak kazanan sporcu sayısının 148’e çıkması hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, “Art arda gelen başarılar diğerlerini de motive ediyor. Bu sayı daha da artacaktır” dedi

Gelecekten umutluyuz
Rio Olimpiyatları için kota almaya hak kazanan sporcular hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Gelen başarılar bizleri gelecek adına umutlandırıyor" dedi. Bakan Kılıç, bu sporcuların Türk spor tarihine geçen önemli başarı hikayelerine imza attıklarını belirterek, "Cimnastikten, kadın goalball branşına kadar birçok farklı dalda tarihi başarılar kazanıldı. Oyunlar için artık çok az bir zaman kaldı. Bu kritik süreçte sporcularımızdan gelen tarihi başarılar, bizleri gelecek adına umutlandırıyor" dedi.

BU SAYI DAHA DA ARTMALI

Şu ana kadar 148 sporcunun kota aldığını hatırlatan Kılıç, "Bu sayının ilerleyen günlerde daha da artacağına inanıyorum. Milli sporcularımız, oldukça yoğun geçen kota takviminde kariyerlerine önemli bir sayfa eklemek için mücadelelerini sürdürüyor. Art arda gelen güzel başarı hikayelerinin, diğer sporcularımız için de ayrı bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN