Gurur ve bağlılık!

Devletin ve milletimizin yanımda olması beni gururlandırıyor. Cumhurbaşkanımızın telefonla sürekli arayıp yanımızda durması, bizi yaptığımız işe daha da bağlıyor. Verilen destek başarılı olmam gerektiğini hissettiriyor

Gurur ve bağlılık!
Dünya Supersport Şampiyonası'nda bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden ve kariyerine 5. zaferini ekleyen Red Bull Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. Devletin ve milletin yanında olmasının kendisini gururlandırdığını söyleyen milli sporcu, "Cumhurbaşkanımızın telefonla sürekli arayıp yanımızda durması, bizi yaptığımız işe daha da bağlıyor. Verilen destek başarılı olmam gerektiğini hissettiriyor ve bu güzel bir motivasyon sağlıyor" dedi.

KENDİMİ ŞANSLI GÖRÜYORUM
Dünyadaki diğer sporculardan şanslı olduklarını ifade eden Sofuoğlu, "Türk sporcusu olarak kendimi dünyadaki diğer sporculara göre çok şanslı görüyorum. Kaç tane sporcuyu Cumhurbaşkanı arayıp başarı diliyor ki? Bence yoktur. Biz o konuda çok şanslıyız. Sapa sağlam bir devlet, iyi bir federasyon var arkamızda kendimizi çok şanslı görüyoruz" diye konuştu. Kendisini her zaman İstiklal Marşı'nı okutmak ve Türk bayrağını gezdirmekle motive ettiğini söyleyen başarılı sporcu, "Ben birkaç kez ikaz almıştım padokta sürekli bayrak gezdirdiğim için. Bana sıkıldık artık bayrak gezdirmenden başka bir şey yap dediler. Onlar bizim bayrağa verdiğimiz değeri duyduğumuz sevgiyi anlamıyorlar" dedi.

MOTO GP PİLOTLARINI ZATEN ÇOK GEÇTİM!
Moto GP'de yarışmadığı için eleştirildiğini vurgulayan Kenan Sofuoğlu, "Herkes bana bunu soruyor. Yıllar önce hayalim, Supersport'ta yarışmaktı. Moto GP, özel motorların yarıştığı ve markaların çok yüksek rakamlar harcadığı bir kategori. Moto GP'den birçok pilotu, önceki yıllarda zaten geçmiştim" dedi.

GENÇLERE DESTEK
Kariyerinde 5. şampiyonlukla hedefine ulaştığını söyleyen milli sporcu bundan sonra amacının İstiklal Marşı'nı dinletmek, Türk bayrağıyla tur atmak ve genç sporculara kapı açmak olduğunu belirtti. Sofuoğlu, "Kazanabildiğim sürece motorun üzerinde olacağım ama asıl amacım genç sporculara yol göstermek ve iyi imkanlarda yarışmalarını sağlamak" olduğunu söyledi.İstanbul'da The Marmara Pera Otel'deki basın toplantısına eşi ve oğlu Mahir ile birlikte katılan şampiyon Kenan Sofuoğlu, arkadaşımız Ogün Şahinoğlu'na sezon boyunca yaşadıklarını anlattı.


OGÜN ŞAHİNOĞLU
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN