Eczacıbaşı, bir kez daha Dünya Şampiyonası’nda

Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın son şampiyonu Eczacıbaşı VitrA, unvanını korumak için bir kez daha Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda yer alacak. Kupayı üst üste iki kez kazanma başarısı gösteren turuncu-beyazlılar, 3. Dünya Şampiyonluğu için mücadele edecek.

Eczacıbaşı, bir kez daha Dünya Şampiyonası’nda
Geçtiğimiz yıl, Filipinler'in başkenti Manila'da düzenlenen FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda İtalyan ekibi Pomi Casalmaggiore'yi 3-2 yenerek zafere ulaşan Eczacıbaşı VitrA, 2015'te de Zürih'te düzenlenen turnuvada Dinamo Krasnodar'ı 3-1 yenerek kupayı kazanmıştı.

Turnuvanın resmi sitesinden yapılan açıklamada, Wild Card alacak takımların Eczacıbaşı VitrA, Vakıfbank, Volero Zürih ve Volei Nestle Osasco olacağı duyuruldu. Diğer katılımcı takımlar ise ev sahibi Hisamitsu Springs, Asya Şampiyonu NEC Red Rockets, Güney Amerika Şampiyonu Rexona Sesc ve 2017 CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi'nin galibi olacak.

"KUPAYA 3. KEZ ULAŞMAK İSTİYORUZ"

Bir kez daha tarih yazmak için sahaya çıkacaklarını söyleyen Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı'nın menajeri Nalan Ural, "Son iki senedir kupanın sahibi olduk. Ekim 2016'da aldığımız şampiyonlukla turnuva tarihinde bir ilki başarmıştık. Unvanımızı koruyup, üçüncü kez kupaya ulaşmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, 9-14 Mayıs tarihlerinde Japonya'nın Kobe şehrinde oynanacak.
BİZE ULAŞIN