Türkiye her zaman hazır

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türkiye ve İstanbul uluslararası organizasyonlara her zaman hazır. İslam Oyunları’nı çok daha büyük bir organizasyon haline getireceğiz” diye konuştu

Türkiye her zaman hazır
Bakü'de düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları Federasyonu 25. Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2021'deki İslami Dayanışma Oyunları ev sahipliği için yaptıkları başvurunun Yönetim Kurulu'nda kabul edildiğini bildirdi. Bakan Kılıç, oyunların 2021'de İstanbul'da yapılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın tam destek verdiğini kaydetti.

ABDİ İPEKÇİ YENİLENECEK
Kılıç, "İstanbul'da 2021 İslami Dayanışma Oyunları için sportif ve altyapı anlamında her şey hazır. Birkaç yenilik yapılacak. Abdi İpekçi Spor Salonu'nu önümüzdeki dönemde hızlı şekilde yenileyeceğiz. Türkiye ve İstanbul, uluslararası spor organizasyonları için her zaman hazır. İslam Oyunları'nın dünya spor takviminde daha bilinir olması için önemli adımlar atacağız ve oyunları çok daha büyük organizasyon haline dönüştüreceğiz" dedi.

"TÜRKİYE SPORDA YÜKSELİŞTE"
Bakan Kılıç son doping olayları için de "IAAF'in ceza verdiği sporcularımızın konusu geçmişte olan bir konu. Spor camiasının kendini yenilemesiyle ilgili bir süreçten geçtik. 2017'de Türkiye artık dopingle değil, dopingle en üst düzeyde mücadele eden bir ülke olarak anılıyor. Sportif anlamdaki başarılarda zaman zaman düşme ve yükselme noktaları oluyor. Biz şu anda yükselişteyiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN