Yapılmayanı yapacağız

TBF Başkanı Türkoğlu, “Gece gündüz çalışıp, yapılmamış şeyleri hayata geçireceğiz” dedi yapılmayanı yapacağız İlk amacımız Türk oyuncuların

Yapılmayanı yapacağız
İlk amacımız Türk oyuncuların takımlarında daha fazla süre alıp, gelişecekleri bir ortam yaratmak.
Basketbolun en büyük eksiği tesis. Bu eksiğimizi gidermek için de çaba sarf edeceğiz.
Spor anlamında çok şanslıyız. Çünkü Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi bir Cumhurbaşkanımız var.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 4 yıllık görev sürelerinde basketbola büyük katkı sağlayacak projeler hayata geçireceklerini söyledi. İlk hedeflerinin Türk oyuncuları geliştirmek olduğunu anlatan Türkoğlu, "Takımlarında daha fazla süre almasını sağlayacak operasyonlar yapacağız. Düşüncelerimiz ve projelerimiz var. Türk basketbolu için devrim niteliğinde kararlar alacağız" şeklinde konuştu.

MİLLİ TAKIM GÖZ BEBEĞİMİZ
TBF olarak kulüplerle birlikte çalıştıklarını ancak milli takımların da her zaman göz bebekleri olduğunu vurgulayan Türkoğlu, "Amaç iki tarafın da başarısını sürdürebileceği, Türk oyuncularımızın daha fazla süre alabileceği, sorumluluk alabileceği bir ortam yaratmak. Kulüplerinde gelişip, milli takımı sırtlayacak oyuncular yetiştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki referandum sürecinden sonra basın lansmanıyla projelerimizi paylaşmayı planlıyoruz" diye konuştu.

4 YIL KALACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ
Yönetime 4 yıl için seçildiklerini hatırlatan Türkoğlu, "Ekibimle birlikte, yeniden göreve gelmeyecekmiş gibi hareket edip, 4 yılda basketbolu nereye getirebiliriz diye çalışıyoruz. Bu süreçte bize inansınlar ve güvensinler. Basketbolun gelişimi için bu sorumluluğu aldık. Bu zamana kadar yapılmamış şeyleri hayata geçireceğiz" ifadesini kullandı.

İPEKÇİ'YE HARİKA BİR TESİS YAPACAĞIZ
Abdi İpekçi Salonu ve TBF merkezinin de içinde bulunduğu yaklaşık 42 dönümlük alanda bir spor kompleksi inşa etme planları olduğunu vurgulayan başkan Türkoğlu, şöyle devam etti: "Öyle bir tesis yapmak istiyoruz ki içinde 8 antrenman sahası ve kamp merkezi bulunacak. Abdi İpekçi için de düşüncelerimiz var ama henüz son kararımızı vermedik."

CUMHURBAŞKANIMIZ BÜYÜK ŞANS
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevini de yürüten Türkoğlu, "Spor anlamında çok şanslıyız. Sporun içinden gelmiş bir cumhurbaşkanımız var. Benden futbol gibi basketbolun da tüm ülkeye yayılmasını istedi. Beklentilerin farkındayız. Bunu yapabilecek kapasitedeyiz. Eksikleri gördük ve iyi bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN