Ok yaydan çıktı

Orta Asya ve Anadolu’nun geleneksel sporlarının yeniden hayat bulduğu Etnospor Kültür Festivali’nin parolası: “Ok yaydan çıktı”

Ok yaydan çıktı
Geçtiğimiz yıl "Meydan bu meydan" çağrısına on binlerce ziyaretçinin icabet ettiği Etnospor Kültür Festivali bu yıl, "Ok yaydan çıktı" diyecek. Hedef ikinci kez düzenlenecek etkinliği uluslararası düzeyde bir organizasyon haline dönüştürüp, daha büyük kitlelere ulaştırabilmek. Geleneksel sporların yeniden hayat bulduğu, toplumun her kesimiyle buluştuğu, Orta Asya ve Anadolu'dan çocuk oyunlarının neşe kattığı festival, ikinci yılında daha zengin içerikli olacak.

9 BİN METREKARELİK ÇADIR
Aba güreşinden mangalaya, aşık oyunundan kökbörüye kadar çeşitli müsabakaların, çocuk oyunlarının, konserlerin, sanatsal etkinliklerin ve atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği festivalin bir sürprizi de bu etkinlikte ilk defa yer alacak olan Yeryüzü Yemek Festivali yani "YİYEK". Özel tasarlanmış 9.000 m2'lik Yeni İstanbul Etkinlik Çadırı'nın sunduğu olanaklar sayesinde etkinlikler 1 milyon m2'lik alanın tamamına yayılabilecek.

KENDİ REKORUNU KIRACAK
Türkiye'de bu alanda yapılan etkinlikler içinde katılımcı ve seyirci sayısı bakımından birinci festivalde ulaştığı kendi rekorunu kırmaya hazırlanan organizasyon, halkı Yenikapı meydanına davet ediyor.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan geçen yıl menzil sahasında düzenlenen, protokol menzil müsabakalarında 280 metreye ok atarak birinci olmuş ve ödülünü ise organizasyonun en genç sporcularından 11 yaşındaki Alperen Sivrikaya takdim etmişti.
BİZE ULAŞIN