Açılış Fener’den

Galatasaray, tam 4 set sayısını kullanamadığı ilk seti kaybedince oyundan düştü. 12 blokla fileye duvar ören, hücumda iki smaçörü ve iki ortasını çok iyi kullanan Fenerbahçe, diğer iki seti de rahat kazanıp, seride 1-0 öne geçti

Açılış Fener’den
Vestel Venüs Sultanlar Ligi play-off final serisinin ilk maçında Fenerbahçe, Galatasaray'ı 3-0 yendi. Maçın kaderi ilk sette çizildi. 15-22 önde olan sarı-kırmızılılar, rakibinin ufak serilerine engel olamasa da skoru 24-20'ye getirdi. Ancak Natalia bu sekansta tam 5 sayı bularak dengeleri değiştirdi ve 24-24'te skoru eşitleyen Fenerbahçe, seti 27-25 alıp, moral avantajını eline geçirdi. İkinci ve üçüncü setler birbirinin kopyasıydı. İyi başlayan ve ilk teknik molalara önde giren Galatasaray ama geç ısınıp, tempo artıran bir Fenerbahçe. Ve Dicle Nur Babat da tek başına 7 blok (12 sayı) ile finalin Fenerbahçe adına en iyi oyuncusu olarak ön plana çıktı. İlk sette 9 sayı ile oynayan Natalia, Kim ile birlikte toplam 30 sayı üretti. G.Saray ise 18... Ortalarda da denge 21-12 ile F.Bahçe lehine idi. Sarı-lacivertliler, 12 de blok yaptı. Galatasaray ise 3... Galatasaray, özellikle Centoni'nin düşen performansına çözüm bulamadı. İlk set 6'sı hücum 7 sayı üreten İtalyan pasör çaprazı maçı 10 sayı ile bitirebildi. Leys'in de Centoni gibi git gide oyundan düşmesi sarı-kırmızılıları adeta kilitledi ve sonuca razı oldular.

İlk sette maçın seyrini değiştirdik
Tek başına yaptığı 7 blokla dikkat çeken Fenerbahçe'nin orta oyuncusu Dicle Nur Babat, "Aslında çok iyi oynamadık. Ancak ilk sette geriden gelerek maçın kaderini değiştirdik. İkinci maç daha da iyi oynamalı ve ilk sete de iyi girmeliyiz. Ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN