Almanya’dan daha şanslıyız

Bakan Kılıç: ABD’den sonra spora en fazla tesis kazandıran ülkeyiz. Almanya’dan daha şanslıyız. EURO 2024’ü Türkiye’ye getireceğiz

Almanya’dan daha şanslıyız
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "EURO 2024 için Almanya ile biz kaldık. Almanya'dan çok daha şanslıyız" dedi. Beinsports'a konuşan Kılıç, şunları söyledi: "Almanya bunu geçmişte yaptı. Tesisleri artık eski, 2024'ten bahsediyoruz. Türkiye'nin ulaşım altyapısı birçok Avrupa ülkesinin önünde. ABD'den sonra spora en fazla tesisi kazandırmış ülkeyiz. Misafirperverlikte de bizimle yarışacak kimse yok. Türkiye'nin şansı çok fazla, bunu da herkes biliyor. Bundan dolayı Futbol Federasyonu bir taraftan, biz bir taraftan yoğun bir çalışma yapıyoruz. Biz bunu Türkiye'ye kazandıracağımıza inanıyoruz."

EURO 2024 çalıştayı yapıldı
UEFA, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na talip olan Türkiye ve Almanya futbol federasyonları için bir çalıştay düzenledi. Nyon'da gerçekleştirilen etkinlikte UEFA yetkilileri, Türk ve Alman temsilcilerine 28 Nisan 2018'de teslim edilecek adaylık dosyasına ilişkin detayları anlattı. Türkiye'yi, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş temsil etti.
BİZE ULAŞIN