Sıra geldi Olimpiyat oyunlarına

Türkiye’ye eskrimde Avrupa’daki ilk şampiyonluğu getiren sporcularımız şimdi Olimpiyatları gözüne kestirdi

Sıra geldi Olimpiyat oyunlarına
Belarus'ta düzenlenen U23 Eskrim Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'ye bu alanda tarihindeki ilk şampiyonluğunu getiren Kadın Kılıç Takımı sporcularımız, yaşadıkları mutluluğun tarif edilemez olduğunu belirttiler. Bundan sonra daha büyük hedeflere doğru gitmek istediklerini söyleyen eskrimcilerimiz hedef olarak Olimpiyat oyunlarını belirledi.

Melis Sarıçam: O İstiklal Marşı'nı okutmak, bayrağı göklere çekmek bizim için çok önemliydi. Bu an çok anlamlıydı. Uzun süredir hazırlanıyoruz, kamplarımız oluyor. Birçok alanda geri kalıyoruz ama başarı gelince çok mutlu oluyoruz.

Deniz Selin Üstündağ: Mutluluğumuz çok büyük. Emeklerimizin karşılığını aldık. Bu spor için hayatımı değiştirdim. Ankara'da THOM'da çalışıyorum. 1.5 yıldır bu tesislerdeyim. Ailemden, sosyal hayatımdan ödün verdim. Emeklerimizin karşılığını da alınca çok mutlu oluyorum.

Fatma Zehra Köse: Ülkemize bu gururu yaşattığımız için mutluyuz. Daha önce Budapeşte'de Dünya Kupası'nda üçüncü olmuştuk. Şimdi Avrupa şampiyonu olduk. Dünya Şampiyonası'nda da aynı başarıyı göstermek istiyoruz. Sonraki hedefimiz tabii ki Olimpiyatlar. Olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmek istiyoruz.

SPOR VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
Suriyeli ve Türk çocukların kaynaşmasını amaçlayan "Bir Umut, Bir Ufuk" projesi kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) iş birliği ile düzenlenen 1. Spor ve Kültür Şenliği bugün İstanbul'da yapılacak. Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenecek şenliğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, TFF yöneticileri, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbahar ile davetliler katılacak. Etkinlikte şöhretler karması, Türk ve Suriyeli çocuklardan kurulacak minik takımla gösteri maçında karşı karşıya gelecek.
BİZE ULAŞIN