İlke Özyüksel: ''Sayın Bakanıma çok teşekkür ediyorum''

İlke Özyüksel: ''Sayın Bakanıma çok teşekkür ediyorum''

Mısır'da düzenlenen Modern Pentatlon Dünya Kupası yarışmalarında Dünya İkinciliği elde eden Milli Sporcu İlke Özyüksel Ankara Eryaman Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) merkezinde hazırlıklarına devam ediyor.

  • DHA
  • Tüm Sporlar
  • Salı 02.05.2017 12:58

Modern Pentatlon Milli Takım kampını ziyaret eden ve kısa bir süre sporcularla sohbet eden Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'a katkılarından dolayı çok teşekkür ettiğini belirten milli sporcu Özyüksel: ''Artık kafam çok rahat,''dedi.

Olimpiyattan sonra böyle bir başarıyı elde etmem benim ve ülkem için çok iyi oldu diyen İlke Özyüksel: ''Kısa bir sürede madalyanın bu kadar çabuk gelmesini beklemiyorduk açıkçası. Performansı çok çabuk yakalayabildik. Sıkıntılar düzeldiği için madalya geldi. Mısır'da Olimpiyat ikincisini arkamda bıraktım. Çok kişiyi geçerek bu başarıya ulaştım. Bu benim için çok iyi bir motivasyon oldu. Tokyo'da yine aynı rakipler olacak. Ekstra yeni sporcular ortaya çıkmayacak. Yaş gruplarını, gelişmiş insanları ve kimlerin katılacağını biliyoruz. Tokyo için umutlu bir başlangıç oldu bizim için.''diye konuştu.

KAFAM RAHAT

2020' de yapılacak olan Tokyo Olimpiyatlarını ve beş branşı değerlendiren İlke Özyüksel; ''Beş branşta (yüzme, eskrim, binicilik, atıcılık, koşu) sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü gerekli antrenmanları yapıyoruz. Tokyo, kota yarışlarına daha 2 yıl var. Bu yüzden kafamız biraz rahat. Daha iyi antrenörlerle konsantre olabiliyoruz antrenmanlarımıza. Önümüzdeki aylarda kısa süreli yurt dışı kampları yapmak istiyorum. Sayın Bakanım her konuda yanımızda olmasından dolyı çok mutluyum. İnşallah biz sporcular olarak gerekenin en iyisini tüm yarışmalarda yapacağız''dedi.

YAPAMAZSAN BİLE DENE DİYORUM KENDİME

Bütün girdiğim yarışlara bakıyorum bunların hepsi gelecek için yaptığım şeyler diyen Özyüksel, sözlerini şu şekilde tamamladı: '' Stres yüzünden içimdekini ortaya çıkaramıyordum. Artık heyecanımı da bastırıyorum. Tedirginlikleri yok edip, kendimi kontrol ediyorum ve daha iyi sonuçlar alıyorum. Ve sürekli savunduğum bir sözü aklıma getiriyorum. ''Yapamasam bile bir şeyleri dene ki Olimpiyat geldiğinde bunları düşünmek zorunda kalma."

Öte yandan Modern Pentatlon Dünya Kupası'nda göstermiş olduğu başarıdan dolayı milli sporcu İlke Özyüksel'e federasyon başkan vekili, Yıldıray Yıldıray Yoldar, Asbaşkan Mustafa Özarslan ve Genel Sekreter Hasan Sarıkabak tarafından plaket verildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN