Ostapenko tarih yazdı

Leton raket, dünya 4 numarası Halep karşısında ilk seti kaybettikten sonra ikinci seti 0-3, 3. seti de 1-3’ten çevirerek Fransa Açık’ta mutlu sona ulaştı

Ostapenko tarih yazdı
Fransa Açık'ta tek kadınlar şampiyonu 20 yaşından sadece 2 gün alan Jelena Ostapenko oldu. Adeta bir peri masalını gerçekleştiren Letonyalı raket, finalde dünya 4 numarası Simona Halep'i 4-6, 6-4 ve 6-3'lük setlerle 2-1 yendi. İkinci sette 3-0 geri düşmesine rağmen üst üste 4 oyun alarak öne geçen Ostapenko, servisini kırdırsa da bir daha tempo yükseltti ve 6-4 ile durumu 1-1 yaptı. Üçüncü sette Halep 3-1'i bulduğunda yine durmadı Ostapenko... Üst üste 5 oyun aldı genç raket ve 6-3 ile mucizesini taçlandırdı. Ostapenko, 54 winner ile oynadığı maçı 54 basit hatayla tamamlarken, kariyerinin ilk WTA şampiyonluğunu bir Grand Slam'de elde ettti. Turnuva öncesi 47'nci sıradaki genç raket, yarın açıklanacak sıralamada 12'nci basamağa çıkacak. Bugün tek erkeklerde ise 16.00'da start alacak maçta Rafael Nadal ile Stan Wawrinka şampiyonluk için kozlarını paylaşacak.

ANNE TENİSÇİ BABA FUTBOLCU
Kupa töreni sonrası bu turnuvayı daha önceleri televizyondan izlediğini söyleyen 20 yaşındaki Jelena Ostapenko, sporcu bir ailenin çocuğu... Jelena'nın babası ve aynı zamanda fitness koçu Jevgenijs Ostapenko eski bir profesyonel futbolcu... Annesi ise bir dönem profesyonel tenis oynayan ve kızının eski antrenörü de olan Jelena Jakoleva.

Şampiyonlukla birlikte 2 milyon Euro ödülü de kazanan Ostapenko bundan önce sadece 50 bin $ ödüllü bir ITF turnuvası kazanmıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN