"Türkiye'nin en hızlıları" belli oldu

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" ilköğretim çağındaki milyonlarca çocuğun katılımıyla 9 ilde yapılan bölge finallerinin ardından İstanbul Enka Sadi Gülçelik Atletizm Salonu'nda gerçekleşen Büyük Türkiye Finali ile sona erdi.

Türkiye'nin en hızlıları belli oldu

Yarışmaya Gaziantep'ten katılan Beyza Nur Saylan ve İstanbul'dan katılan İsa Hasanoğlu 13 yaş kategorisinde birinci olarak 'Türkiye'nin En Hızlısı' unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma ve Avrupa Atletizm Şampiyona'sını İtalya'da izlemeye hak kazandılar. İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün inisiyatifi ile Türkiye Atletizm Federasyonu'nun desteği ve ORG Sports'un organizasyonu ile düzenlenen "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" finalinde kendi yaş kategorilerinde birinci gelen toplam 10 çocuk, "Türkiye'nin En Hızlısı" unvanına sahip oldu.

Yarışmada dereceye giren minikler, madalyalarını ve ödüllerini, İstanbul Gençlik Hizmetleri Ve Spor il Müdürlüğü Cemil Boz'un katılımıyla düzenlenen ödül töreni ile aldı. İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkeyi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" yarışmasının Büyük Türkiye Finali'nde ülkenin dört bir yanından 400 çocuk Türkiye'nin en hızlısı olmak için yarıştı. Kendi yaş grubunda ilk üçe girme başarısı gösteren sporcular, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde aylık burs almaya hak kazandı. Büyük finalde birinci gelerek Türkiye'nin en hızlısı unvanını kazanan sporcular, kazandıkları bursun yanı sıra İtalya'da düzenlenecek Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nı yerinde izleme fırsatına kavuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN