Haber hattı

Haber hattı
POTANIN PERİLERİ'NİN İLK RAKİBİ SLOVAKYA
2017 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası bugün Çekya'da başlıyor. B Grubu'nda yer alan Türkiye maçlarını Hradec Kralove şehrinde oynayacak. İlk rakibimiz bugün 16:00'da Slovakya... Gruptaki diğer maçta da İtalya ile Belarus karş-ı laşacak. Milli takım grup lider olması durumunda, çeyrek final maçlarını oynamak için Prag'a gidecek ve 2 gün dinlenme fırsatı bulacak. Karşılaşmalar NTVSpor'dan naklen yayınlanacak.

IRKÇI TACİZLER İÇİN HAKEMLERE TAM YETKİ
FIFA, Konfederasyon Kupası öncesi hakemleri yeni yetkilerle donattı. Dünya futbolunun 1 numaralı kurumu konumundaki FIFA, üç aşamalı bir prosedürle ırkçı saldırılarla futbolcuların taciz edilmesinin önüne geçecek. Hakemler, böylesi durumlarda önce maçı durdurma, ardından erteleme ve son olarak mücadeleyi iptal etme yetkisine sahip olacak. Özellikle son dönemde Pescara'nın Ganalı yıldızı Sulley Muntari'nin Palermo maçında başına gelenler çok konuşulmuş, hakemin yetkilerinin kısıtlı olması gündeme gelmişti.

İTALYA MİLLİ TAKIMI'NIN HAYALİ ZELJKO OBRADOVİC
Fenerbahçe'yi EuroLeague şampiyonluğuna taşıyarak tarihi bir başarının mimarı olan Zeljko Obradovic'e İtalya'dan teklif var. La Gazzetta dello Sport'un haberine göre EuroBasket 2017'nin ardından İtalya Milli Takımı'ndan ayrılması beklenen başantrenör Ettore Messina'nın yerine Obradovic'in getirilebileceği öne sürüldü. Haberde İtalya Basketbol Federayonu Başkanı Giovanni Petrucci'nin en büyük hayalinin Obradovic'i takımın başına getirmek olduğu vurgulandı.

MİLLİ ATLETLERİMİZ İKİ LONDRA KOTASI ALDI
İspanya'daki Huelva Grand Prix'inde mücadele eden milli atletler Polat Kemboi Arıkan ve Tarık Langat Akdağ, 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası barajını geçti. Polat, 5 bin metrede 21 atletin yarıştığı mücadelede 13.19.20'lik derecesiyle 4. oldu ve 13.22.60'lık barajı aştı. 3 bin metre su engellide de Akdağ'ın, 8.24.31'lik derecesiyle yarışı dördüncü sırada bitirerek, 8.32.00'lık barajı geçen ikinci Türk atlet olduğu kaydedildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN