Hedefim 2020’de zirvede bırakmak

Dünya Tekvanda Şampiyonası’nın altın kızları dün basının karşısına çıktı

Hedefim 2020’de zirvede bırakmak
Nur Tatar: "Anneme söz vermiştim, 'Altın madalyayla bırakacağım' diye. Kariyerimi Tokyo'da kürsüde sonlandıracağım."
Zeliha Ağrıs: "Hedefim 2019 yılında yine dünya şampiyonu olmak ve 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkeme madalya kazandırmak."
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin: 2020 Tokyo Olimpiyatları'na damgamızı vuracağız

Dünya Tekvando Şampiyonası'ndan 2 altın ve 1 gümüş madalya ile dönen Milli Takımımız dün basın karşısına çıktı. İlk Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Nur Tutar Askari, "2012 Londra Olimpiyatları'nda bronz ve 2016 Rio'da ise gümüş madalya aldım. Sırada 2020 Tokyo Olim-piyatı var. İnşallah altın alıp bayrağımızı orada da dalgalandırma gururunu yaşarım. Anneme sözüm vardı olimpiyatlarda altın madalya alırsam bırakacağım diye. 6-7 aydır Nur Tatar Askari oldum. Artık aile hayatına dönmek istiyorum. 2020'de 29 yaşında olacağım. İnşallah kariyerimin en büyük başarısına imza atarım" diye konuştu.

ZOR GÜNLERİ BİRLİK OLARAK AŞTIK
"Ülke olarak çok zor dönemlerden geçtik ama hep bir arada durduk. Biz de sporcular olarak, mücadeleye çıkarken hep birlik olduk. Hepimizin amacı ülkemize başarılar kazandırıp, İstiklal Marşımızı okutmak. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz."

ALİ ŞAHİN: HAZIRLIK KOLAY DEĞİL
Tekvando Teknik Direktörü Ali Şahin, takım olarak her turnuvada ilerleme kaydettiklerini belirterek, "Olimpiyatlara gitmek, Olimpiyatlar'da madalya almaktan daha zor. Farklı fiziklerde farklı sporcular çıkıyor. Bu anlamda hazırlık aşaması sporcularımız kolay olmuyor" dedi.

İDOLÜM NUR ABLA
19 yaşında dünya şampiyonluğu yaşayan Zeliha Ağrıs ise, "En büyük rakibim Mısırlı sporcuydu. Zorlu bir maç yaptık ama ben kazandım. Yarı final ve final maçları da zorluydu. Finaldeki Rus rakibime iki defa yenilmiştim. Rövanşı aldım. Şimdi hedefim 2019'da tekrar dünya şampiyonu olmak, 2020'de de Olimpiyatlara katılıp, ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Nur ablayı kendime örnek alıyorum" dedi.


Federasyon Başkanı Metin Şahin (solda) ve Teknik Direktör Ali Şahin şampiyonlarla poz verdi.

SAYIN ERDOĞAN'IN DESTEĞİ ÖNEMLİ
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, milli takım olarak Türk tekvandosu adına çok önemli başarı yakaladıklarını belirtip "2020 Tokyo Olimpiyatları'nın yıldızı tekvando olacaktır" dedi. Şahin, "Bu başarı yönetim kurulları ve kulüplerin harmanıyla gelmiştir. Bu başarının arkasında özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan var. Sporcu kişiliğiyle, tekvandocularımızın terleri kurumadan araması genç sporcularımızın da hırsını artırmıştır. 2020 Olimpiyat Oyunları'nın yıldızı olacak, Tokyo'ya damgamızı vuracağız. Bu moralle kim tutar bizi" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN