Alo 145

Bakan Kılıç, sıkıntı yaşayan sporcular için hizmete girecek yeni projeyi açıkladı: "Eğer sporcumuzun imkanları kısıtlanıp, başkalarına kaydırılmaya çalışılırsa haberimiz olacak. 145'i arayıp sıkıntısını da mutluluğunu da bizimle paylaşacak"

Alo 145
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Anadolu Ajansı'nın yeni hizmeti "AA Spor Masası"na konuk oldu. Son dönemde Tekerlekli Sandalye Basketbolu ve Tekvando branşlarında milli sporcuların uluslararası başarılarına dikkat çeken Bakan Kılıç, "Türkiye genç bir nüfusa sahip. Sporcu varlığı konusunda veya ortaya çıkarma konusunda yapmamız gerekenler var. AK Parti dönemlerinde yapılan yatırımlarla yakalanan bir çıkış var. Cumhurbaşkanımızın çok yakından takip ettiği ve talimatlarıyla götürdüğümüz bir hamle. Olamayacak bir şey yok, sadece yoğunlaşmamız gerekiyor. Kim üzerine ne alınmak isterse alınsın, federasyonlarımız ve kulüplerimiz doğru yönetim tarzlarıyla yaklaşırlarsa büyük başarıları kısa zamanda elde ederiz" şeklinde konuştu.

İhanet eden NBA'deki FETÖ'cünün bizimle işi olamaz
* Uluslararası camia içinde maalesef Fetullahçı terör örgütüne, üyelerine beynini teslim etmiş, ülkesine ihanet edenler var. Bir tanesi de NBA'de oynuyor. Ülkesi aleyhine öyle konuşup duruyor orada. Ama artık kimse değer vermiyor ona. Ne oynadığı da bizi ilgilendirmiyor. Ülkesine ihanet eden, bayrağına ihanet edenlerin bizimle işi olamaz. Ona gerekli cevaplar verildi zaten.
* Sporcumuzun imkanları kısıtlanıp, başkalarına kaydırılmaya çalışılırsa bizim haberimiz olacak. Sporcularımıza yönelik yeni bir birim hayata geçiriyoruz; 145 telefon numarası. Sporcularımız taleplerini, ihtiyaçlarını hatta bazen mutluluklarını, sıkıntılarını, doğrudan bizime iletebilecek.
* (F.Bahçe'nin THY Avrupa Ligi şampiyonluğu) Ortaya konan bazı başarıların ödül yönetmeliği çerçevesinde değerlendirilmesi yanlış. Başarıya dönük olarak kulüple ilgili bir çalışma tabii ki yapılacak. Bu, kulübün, ülkenin başarısıdır. Milli başarıdır.
* Türkiye'nin EURO 2024 adaylığı hazırlıkları final noktasında. Türkiye Futbol Federasyonu, yoğun bir çalışma içerisinde ama farklı bakanlıklara düşen görevler de var. Bizim koordinasyonumuzda hazırlıklara devam ediyoruz.
* İzmir'de 3 yılı kaybettirdiniz bize. Siyaset açısından konuşmuyorum. İzmir yerel yönetimleri bu statları engellemeseydi şu anda 3 sene engellenmiş bu statlar olmazdı ve iş bitmişti.
* Dünya markası olan kulüplerimiz bu kadar yüksek borçlara gelmişlerse, bunun buraya nasıl geldiğini iyi araştırmak lazım.

A.Gücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Bakan Kılıç'ı ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN