İlgi beni çok mutlu etti

İlgi beni çok mutlu etti

İŞİTME Engelliler Olimpiyatları’nın meşalesini yakan emektar spor adamı Bursa, Samsun’daki ortam ve atmosferi yere göre sığdıramadı

- Bursa, "Meşaleyi yaktığım anda kalbimin yerinden çıkacak gibi attığını hissettim. Çok gururlandım ve heyecanlandım" diye konuştu.
- Tecrübeli spor adamı, "Burada bütün ülkelerin bayrakları var. Hazırlığı ile başlangıcı ile her şey çok güzel ve yolunda gidiyor" dedi.


Önce sporcu ardından teknik delege olarak tam 48 yıldır 11 Deaflympics'i yerinde takip eden Ertuğrul Bursa, Samsun 2017'nin meşalesini yakarak, kariyerinin en gurur verici anlarını yaşadı. Türkiye'de İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Ertuğrul Bursa'nın Deaflympics serüveni, 1969'da Gündüz Tekin Onay'ın kendisini futbol milli takımı kadrosuna almasıyla başlayıp, ardından teknik delegeliğin de içinde bulunduğu birçok görevle günümüze kadar geldi. Açılış töreni için stada gelen kalabalığı gördüğünde çok gururlandığını söyleyen Bursa, "Meşaleyi yakacağım esnada çok sevinçli ve heyecanlıydım. Ortam ve atmosfer olağanüstüydü. İnsanların burada olmasından ve böyle büyük bir ilgi göstermesinden çok mutluyum" şeklinde konuştu.
Bursa, meşaleyi yaktığı anda hissettiklerini şöyle anlattı: "Çok gururlandım. Çok heyecanlandım. Kalbimin yerinden çıkacak gibi olduğunu hissettim. Burada bütün ülkelerin bayraklarını görüyorsunuz. Olimpiyatlar da çok güzel gidiyor. Hazırlığıyla ve başlangıcıyla her şey çok güzel. Meşale töreninde finali ben yaptım. Gururlandım ve sevindim. Buradan herkese çok selam gönderiyorum""HEDEFİMİZ 50'DEN FAZLA MADALYA"
Dört yıl önce Bulgaristan'da 33 altın madalya aldıklarını hatırlatan Bursa, "Şimdi ev sahibi olarak Samsun'da 50 ya da 60'tan fazla madalya almak istiyoruz. Samsun, bugüne kadarki en iyi organizasyonu yapmalı. Bunu başarmalıyız. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza da destekleri için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN