Dünyanın gözü Samsun’da

Dünyanın gözü Samsun’da

Oyunlarda golfün ilk kez yer aldığını söyleyen Ağaoğlu, “Dünya Golf Federasyonu’nun da gözü burada. Çünkü Samsun’da başarılı olursa, golf bundan sonraki oyunlarda da yer alacak” diye konuştu

  • Tüm Sporlar
  • Salı 25.07.2017
İşitme Engelliler Olimpiyatları'nın 23.'süne ev sahipliği yapan Samsun'da golf müsabakaları, dünyanın deniz üzerine inşa edilen ilk golf sahasında gerçekleştiriliyor. Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da golfün ilk kez bu organizasyonda oyunlara eklendiğini söyleyip, bunun önemine değindi: "Oyunlar sadece ülkemizde yapıldığı için değil golf sporu için de önemlidir. Golf, 114 yıl sonra olimpiyatlara Rio'da girdi. Paralimpik Oyunları'na girme çalışmamız var. Golf, İşitme Engelliler Olimpiyatları'na ilk defa Samsun'da girdi. Dünya Golf Federasyonu'nun da gözü burada. Çünkü Samsun'daki organizasyonda başarılı olursa, bundan sonra bu oyunlarda golf müsabakalarına devam edilecek." Ağaoğlu, bütün çabalarının 22 ülkeden gelen golfçülerin buradan mutlu ayrılması yönünde olduğunu dile getirdi.

1 YILDA 2 OLİMPİYAT YAPARIZ
Ağaoğlu, "Türkiye, bir yıl içinde 2 olimpiyat yapabilecek güce, tecrübeye, tesise sahip. Olimpiyatlara ev sahipliği, biraz farklı bir kavram. Orada sadece sizin bu tür yeterlilikleriniz ağır basmıyor ve yeterli olmuyor. 2020 Olimpiyatları adaylık sürecinde ben de açık bir şekilde gördüm. Lobinin çok güçlü olması lazım, yoksa çok güçlü olduğunuz yerlerde bile size olumsuz eleştiri gelebiliyor" dedi.

YAVUZ ÖRNEK OLDU
Ağaoğlu'nun işaret ettiği golfçülerden biri de Mehmet Yavuz. Sadece üç ay önce bu spora başlayan Yavuz, İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda dikkat çeken isimlerden biri oldu.

HENTBOLCULARIMIZ RUSYA'YI DEVİRDİ
2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda Erkek Milli Hentbol Takımı, A Grubu'ndaki üçüncü maçında Rusya'yı 24-18 mağlup etti. Çarşamba Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmadan galibiyetle ayrılan ay-yıldızlılar adını bir üst turayazdırdı. Diğer grup maçlarının tamamlanmasının ardından millilerin ikinci turdaki rakibi belli olacak.

BASKETBOLDA İKİ ÇEYREK FİNAL
23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda kadın basketbolda Türkiye, Kenya'yı 88-24 yenerek, A Grubu'nda 3. oldu ve çeyrek finalde İtalya ile eşleşti. Erkekler Basketbol A Grubu'nda ise Türkiye, Venezuela'ya 76-67 mağlup olarak 5. maçında 3. mağlubiyetini almasına rağmen grup dördüncüsü olarak son sekize kaldı. Milliler çeyrek finalde Ukrayna ile karşılaşacak.

KARATECİLERDEN 4 MADALYA GELDİ
Samsun'da devam eden İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda dün karatecilerimiz madalyaları topladı. Kumitede Mehmet Ali Sapmaz gümüş, Burak Mert Can ise bronz madalya kazandı. Ferdi katada ise Burak Mert Can gümüş, Fatih Çiçek ise bronz madalya elde etti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN