Karatede şov yaptık

Karatede şov yaptık

Gamze Keresteci, Rümeysa Akyüzcü, Melek Dereköy ve Volkan Kardeşler, 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda bir altın, üç de bronz madalya kazandı

  • Tüm Sporlar
  • Çarşamba 26.07.2017
Samsun'daki 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda 8. gün karatede bereketli geçti. Tatamiye çıkan kadınlar +68 kilodaki temsilcimiz Gamze Keresteci altın madalya kazandı. Kadınlar kumite 61 kiloda Rümeysa Akyüzlü ve 68 kiloda milli sporcu Melek Dereköy bronz madalyanın sahibi oldu. Erkeklerde ise kumite 75 kg'da Volkan Kardeşler, bronz madalya maçında İsrailli Avi Bokler'i yenerek kürsüde kendine yer buldu. Atletizmde gümüş madalya Atletizmde ilk madalyamız erkekler çekiç atmada geldi. 60.99 ile altın kazanan Rus Maxim Bgan'ın arkasında 55.91 metrelik atışı ile Mu- hammet Çakır gümüş madalyanın sahibi oldu.

SAMSUN'DA DÜN

GÜREŞTE ÇITAK'TAN ALTIN

Serbest güreş 97 kiloda İlhan Çıtak finalde Ukraynalı Viktor Antypenko'yu teknik üstünlükle mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Bu İlhan'ın toplamda 7'nci altın madalyası oldu.

FUTBOLDA YARI FİNALDEYİZ
İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda Erkek Milli Futbol Takımı, İran'ı 4-0 yenerek yarı finalde Mısır'ın rakibi oldu. Ay-yıldızlılar'ın gollerini 39'da İmamettin Sunmez ve 81, 87 ve 88'de Eşref Metin Su kaydetti.

SALONDA 1 SEVİNÇ 3 HÜZÜN
Erkek Voleybol Milli Takımı, ABD'yi 3-0 yenerek yarı finale kalırken, Kadın Voleybol Milli Takımı çeyrek finalde ABD'ye 3-0 mağlup oldu. Erkek basketbol takımımız Ukrayna'ya 72-57, kadın basketbolcularımız ise İtalya'ya 53-45 yenilerek çeyrek finalde takıldı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN