Başrolde Usain Bolt

Dünya’nın en iyi atletlerini izleyeceğimiz Dünya Şampiyonası bugün Londra’da başlıyor. Organizasyon ayrıca Jamaikalı efsane sprinter Usain Bolt’un da vedasına sahne olacak

Başrolde Usain Bolt
Dünya Atletizm Şampiyonası bugün İngiltere'nin başkenti Londra'da başlayacak. Dünyanın en iyi atletlerini aynı pistte buluşturacak organizasyona tarihinin en yüksek katılımını gerçekleştirecek Türk Milli Takımı'nda 7'si kadın, 20'si erkek 27 sporcu madalya mücadelesi verecek. Jamaikalı olimpiyat ve dünya şampiyonu Usain Bolt'un kariyerini sonlandıracağını açıkladığı şampiyonanın en merak edilen yarışması, erkekler 100 metre finali olacak. 4x100 metrede de piste çıkacak Bolt'un son bireysel yarışı, 5 Ağustos Cumartesi günü TSİ 23.45'te koşulacak.

MO FARAH DUBLE PEŞİNDE
Hem erkekler 5000 hem de 10000 metrede, 2012'den bu yana yapılan olimpiyat ve dünya şampiyonalarında geçilemeyen İngiliz atlet Muhammed Farah, 5. kez duble yapmak istiyor. 200 metrede de koşacak erkekler 400 metre olimpiyat ve dünya şampiyonu Wayde van Niekerk de turnuvanın yıldız adaylarından. Rusya'nın doping cezası yüzünden 19 Rus atlet, organizasyonda "bağımsız sporcu" olarak yer alabilecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN