Dünyalar bizim oldu

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda bronz, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli atlet Yasmani Copello Escobar, Londra’da ise gümüşe koşarak göğsümüzü kabarttı. Yasmani, Türkiye’ye 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda ilk madalyayı getirdi.

Dünyalar bizim oldu
İngiltere'nin başkenti Londra'nın ev sahipliği yaptığı 16'ncı Dünya Atletizm Şampiyonası'nda milli atlet Yasmani Copello Escobar, erkekler 400 metre engellide ikinci olarak ülkemize gümüş madalya getirdi. 2016 Rio Olimpiyatları'nda bronz madalya, 2016 Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Küba asıllı Yasmani Copello Escobar, 48.49 saniyelik derecesiyle gümüşe uzandı. Norveçli Karsten Warholm 48.35 ile altın madalyayı kazanırken, ABD'li Kerron Clement ise 48.52'lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu. Türkiye, böylece 16'ncı Dünya Atletizm Şampiyonası'nda ilk kez podyuma çıktı.İLKLERİN ADAMI
Yasmani Copello, Dünya Atletizm Şampiyonaları'nda madalya kazanan ilk Türk erkek atlet unvanını aldı.
Yasmani Copello Escobar, şampiyona öncesi verdiği sözü tutarak, Londra'da kürsüye çıkarken, Türkiye'ye Dünya Şampiyonaları'nda üçüncü madalyayı, erkeklerde ise ilk madalyayı getirdi. Daha önce Süreyya Ayhan ve Karin Melis Mey ile dünya podyumuna çıkan Türkiye, Yasmani ile üçüncü kez bu büyük başarıya ulaştı. Yasmani, "Türk halkının yüzünü güldürdüğüm için mutluyum" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN