O yenilgi için benden nefret ediyor

Masha, Serena ile arasındaki gerginliğin nedenini anlattı. Rus raket, "2004'te Wimbledon finalinde benim gibi sıska bir kıza kaybettiği için benden nefret etti. Daha doğrusu soyunma odasında onu yenilgiden dolayı ağlarken gördüğüm için" dedi

O yenilgi için benden nefret ediyor
Kasım ayında TEB BNP Paribas Tennis Stars Series için Türkiye'ye gelecek olan Maria Sharapova, People Magazine dergisine konuştu. Öncelikle doping sürecini ve yaşadıklarını anlatan Rus raket, "Muhtemelen bir sporcunun yaşabileceği en zorlu şeydi. Defalarca yaptığım gibi bir örnek verdim ve haftalar sonra gelen bir maille hayatım değişti" dedi. Sharapova, "Maili okuyunca panikledim. Mildronate benim senelerdir aldığım bir ilaçtı. Milyonlarca Rus gibi... Nasıl bir performans arttırıcı olabilir? Ancak ben yasaklandığını kaçırmışım ve bir anlık hata bütün hayatımı tehdit eden bir olaya dönüştü. 4 yıl ceza alabilirdim. Sonunda kendi kendime 'Bununla savaşacağım' dedim. Bunu anlamak için kim olduğumu, nereden geldiğimi de iyi bilmeniz lazımdı" şeklinde konuştu.

İKİMİZ DE BU KAVGAYI UZATTIK AMA
Masha, Serena Williams ile ilişkisi için de şunları söyledi: "Arkadaş olabilirdik. İkimiz de aynı tutkuyu paylaşıyoruz. Ama değiliz. Sanırım ikimiz de bunu uzattık. Serena'yı neden mi yenemiyorum? Ona karşı 21 maçta 19 yenilgim var. Bana göre her şeyin cevabı 2004 Wimbledon finalinde saklı. Maç bittiğinde bana "İyi iş" gibi bir şeyler söyledi ve güldü. Ama içinden gülmediğine eminim. Soyunma odasına indiğimde de onun gırtlağını parçalarcasına çığlıklarını duydum ve olabildiğince çabuk çıktım ama orada olduğumu biliyordu. Serena o gün yenildiği sıska çocuktan nefret ediyor. Ama sanırım daha çok onu ağlarken gördüğüm için. Serena'nın bir arkadaşına 'O küçük sürtüğe bir daha asla yenilmeyeceğim' dediğini öğrendim."


Sharapova ilk 3 karşılaşmalarında iki kere yendiği Serena Williams ile oynadığı son 18 mücadeleden ise mağlup ayrıldı.

BİR EVİM OLSAYDI!
2017'de emekli olmayı düşünüyordum ama ceza her şeyi değiştirdi. Şimdi sadece oynayabildiğim kadar oynamayı düşünüyorum.
Bir evim ve ailem olsun isterdim ama yakın gelecekte bu çok zor gözüküyor.
Hayatım şehirden şehre geçiyor ve ikinci öncelik olmayı kabul edecek çok az erkek var.
Cezamın 15 aya indirildiğini öğrenince inanılmaz sevindim, adeta kendimden geçtim.

5
Kariyerinde 5 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Sharapova, en son 2014'te Roland Garros'u kazanmıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN