Dünya güzeli Yasemin

Yasemin Adar, Dünya şampiyonu olan ilk kadın Türk güreşçi unvanını alarak, adını tarihe altın harflerle yazdı

Dünya güzeli Yasemin
Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 75 kiloda mücadele eden Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk'u 5-4 mağlup ederek, altın madalya kazandı. Dünya şampiyonalarında finale çıkan ilk Türk kadın güreşçi olan Yasemin, Belaruslu rakibi Marzaliuk ile finalde kozlarını paylaştı. Mücadeleye 2-0 önde başlayan milli güreşçi, daha sonra rakibinin 4 puan almasına engel olamadı. 4-2 gerideyken 2 puan kazanan Yasemin, Belaruslu sporcunun antrenörünün itirazının reddedilmesiyle 1 puan daha aldı ve maçı 5-4'lük üstünlükle tamamladı. Yasemin, Türkiye'ye Dünya şampiyonluğu sevinci yaşatan ilk kadın güreşçi oldu.ÇİFTE MUTLULUK!
Final müsabakası sonrası Türk bayrağı ile salonda tur atan Yasemin Adar, akabinde büyük bir sürpriz yaşadı. Mindere çiçek ve yüzükle çıkan Erdem Yiğit, diz çökerek Yasemin'e evlilik teklifinde bulundu. Teklifi kabul ettiği görülen milli güreşçi, yüzüğü parmağına takarak Erdem Yiğit'e sarıldı.

ERDOĞAN TEBRİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünya şampiyonu olan milli güreşçi Yasemin Adar'ı gönderdiği telgraf ile kutladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da Yasemin Adar'ı final müsabakasının hemen ardından telefonla arayarak tebrik etti.

BİZE ULAŞIN