Hepsini kazanacağım

Hepsini kazanacağım
"Hedefim; 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda şampiyon olmak. Üç yıl içinde bir olimpiyat, iki dünya ve üç Avrupa şampiyonluk maçı var. Hepsini kazanarak kariyerimi zirvede bırakacağım."

"Cumhurbaşkanımız, 'Şampiyonluk istiyorum. İkincilik bizi kesmez' dedi. Ben de altın madalya alacağıma dair kendisine söz verdim. Şükürler olsun ki sözümü tuttum."

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen 'Dünya Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda 130 kiloda 3. kez dünya şampiyonu olan Rıza Kayaalp, Türkiye Diyanet Vakfı'nın '2017 Vekâlet Kurban' programı kapsamında vatandaşların bağışlarını ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için gönüllü olarak Bosna-Hersek'e gitti. Burada SABAH'a konuşan Kayaalp, "Hedefim; 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda şampiyon olmak. 3 yıl içinde 1 olimpiyat, 2 dünya ve 3 Avrupa şampiyonluk maçı var hepsini kazanarak kariyerimi zirvede bırakacağım" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANIMIZ BENİ TEBRİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği sözü tuttuğunu söyleyen Kayaalp, "Cumhurbaşkanımız biz sporcuları her zaman yakından takip ediyor ve bizlerin her zaman başarılı olmasını istiyor. Dünya şampiyonası için girdiğimiz kampı Bakanımız Osman Aşkın Bak ziyaret etmişti. Bakanımızın ziyareti sırasında Cumhurbaşkanımızla telefonda konuştum. Cumhurbaşkanımız bana, 'Şampiyonluk istiyorum. İkincilik bizi kesmez' dedi. Ben de kendisine altın madalyayı alacağıma dair söz verdim. Şükürler olsun sözümü tuttum. Ve müsabaka sonrası Cumhurbaşkanımızla görüştük ve beni tebrik etti" dedi.

İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUTTUĞUM İÇİN ŞÜKRETTİM
Dünya şampiyonasında altın madalyayı Türkiye'ye kazandırmak için yaklaşık sekiz buçuk aydır çalıştığını söyleyen Kayaalp şampiyonluğu şöyle anlattı: "İlk olarak Mayıs ayında Sırbistan'da 7. Avrupa şampiyonluğumu aldım. Dünya şampiyonasında da kendime güveniyor, altın madalyayı alacağıma inanıyordum. Final günü insan stres oluyor ama ben profesyonel bir sporcuyum. Müsabakada gerekeni yaparak maçı kazandım. Türk Bayrağı'nı dalgalandırarak İstiklal Marşımızı yeniden okutmak bana nasip olduğu için şükrettim."

"ÜLKEME HİZMETE DEVAM EDECEĞİM"
"Güreşi bıraktıktan sonra sporu asla bırakmayı düşünmüyorum. Hayatıma anladığım konuda devam etmek istiyorum. Tecrübe ve deneyimlerimi sporla uğraşan kardeşlerimizle paylaşarak ülkeme hizmet etmeye devam etmeyi hedefliyorum. Beni takip eden gençlere örnek olmaya devam edeceğim. Beni yalnız bırakmayan halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN