Küllerinden doğan efsane Rafael Nadal

İspanyol tenisçi, Roland Garros’dan sonra US Open’ı da kazandı. Güney Afrikalı Kevin Anderson'u 6-3, 6-3, 6-4 ile deviren Nadal, kupasız geçen 2015 ve 2016 sezonlarının ardından iki Grand Slam birden kazandı

Küllerinden doğan efsane Rafael Nadal
Sezonun son Grand Slam'i Amerika Açık'ta zafer Rafael Nadal'ın. Turnuvanın ikinci haftası ile birlikte formunu yükselten İspanyol tenisçi, Güney Afrikalı Kevin Anderson'ı 6-3, 6-3 ve 6-4'lük setlerle devirdi ve bu sezonki ikinci, Amerika Açık'taki üçüncü, kariyerindeki ise 16. Grand Slam kupasını kazandı.
Sakatlıklar yüzünden 2015 ve 2016'da Grand Slam kazanamayan Nadal böylece Fransa Açık'tan sonra bir Grand Slam daha kazanmayı başardı ve Dünya sıralamasındaki birinciliğini de pekiştirdi.
2014'ten sonra ilk kez bir sert kort turnuvası kazanan Nadal bu zaferle birlikte Amerika Açık'ı 3 veya daha fazla sayıda kazanan tarihteki 6. tenisçi olurken, 16. Grand Slam şampiyonluğu ile de 19 şampiyonluğu bulunan Federer'e bir adım daha yaklaştı. Öte yandan Federer ve Nadal bu sezonki bütün Grand Slam turnuvalarını kazanarak, iki yıl sonra tekrar kortlara damga vurdular.HAYAL ETMİŞ MİYDİN?
Nadal'ın şampiyonluğu İspanyol medyasında da geniş yer buldu. Marca, İspanyol tenisçinin daha önce kazandığı 15 Grand Slam'in sayfalarının fotoğraflarından yaptığı kapakla,"Hayal etmiş miydin?" manşetiyle çıktı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN