Milli tekvandocunun hedefi Avrupa şampiyonluğu

Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında bronz madalya kazanan Sude Bulut, gelecek yıl düzenlenecek Avrupa Şampiyonasında altın madalyayı hedefliyor.

Milli tekvandocunun hedefi Avrupa şampiyonluğu

Tayvan'da bu yıl düzenlenen 29. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında 73 kiloda üçüncü olarak bronz madalya kazanan milli tekvandocu Sude Bulut, gelecek yılki Avrupa Şampiyonasında altın madalyayı hedefliyor.

Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü ikinci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Bulut, hedefi için antrenmanlarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

Milli tekvandocu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının vefatının ardından tekvandoya hobi olarak başladığını, öğretmenleri ve antrenörlerinin desteğiyle başarılar elde ettiğini söyledi.

Bu yıl Alanya'da düzenlenen Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonasında da birincilik elde ettiğini belirten Sude Bulut, "Tekvandoya hobi olarak başladım. Antrenörümün desteğiyle daha da yoğunlaştım. Şu anda önümde 2018 Avrupa Şampiyonası var. Buraya katılıp birinci olmak istiyorum. Daha sonra da 2020 Tokyo Olimpiyatlarında şampiyonluk elde etmek istiyorum." diye konuştu.

BİZE ULAŞIN