Efsane resital

İlk kez düzenlenen Laver Cup’ın ikinci gününde efsaneler sahne aldı. Tekler maçlarını kazanan Roger Federer ile Rafael Nadal, kariyerlerindeki ilk çiftler ortaklığından da zaferle ayrıldılar

Efsane resital
Prag'da düzenlenen Laver Cup'ın ikinci gününde Avrupa takımının süper yıldızları Dünya takımına karşı üstlerine düşen görevi yerine getirdi. İkinci günün ilk maçında Federer, Amerikalı Sam Querrey'i iki sette geçti. 19 Grand Slam sahibi İsviçreli yaşayan efsane setleri 6-4 ve 6-2 ile kazandı. Günün ikinci maçında ise Nadal, Jack Sock karşısında ilk seti 6-3 alsa da ikinci seti aynı skorla Amerikalı rakibine kaptırdı. Laver Cup'ın statüsü gereği kazananı belirlemek için oynanan maç tiebreak'inde ise 11-9'luk sonuçla dünya 1 numarası Nadal, Sock'a üstünlük sağladı. Akşam seansında Dünya takımı, Nick Kyrgios'un, Berdych önünde aldığı galibiyetle moral bulurken, günün kapanışı herkesin meraklı beklediği maçla yapıldı.

TECRÜBE KONUŞTU
Birçoklarına göre tenisin en büyük iki ismi olan Roger Federer ile Rafael Nadal kariyerlerinde ilk kez çiflerde beraber mücadele ettiler. Efsane ikili ilk seti 6-4 alsa da Jack Sock- Sam Querrey ikilisi ikinci seti müthiş performansla 6-1 ile hanelerine yazdırdı. Maç tiebreak'inde ise Federer ile Nadal tecrübelerini konuşturdu ve 10-6'lık sonuçla bu tarihi maçta korttan gülerek ayrıldılar.

AVRUPA HAKİMİYETİ
Laver Cup'ta Federer ile Nadal'ın galibiyetleri ile Avrupa ekibi, Dünya takımına karşı farkı açtı. İki günde 8 maçta 6 galibiyet alan Avrupa son güne 9-3'lük üstünlükle girdi.

Toplam 35 Grand Slam ile (Federer 19, Nadal 16) bu alanda ilk iki sırayı paylaşan efsane ikili bu kez kortun aynı tarafındaydı.
BİZE ULAŞIN