Kıtalar çocuklar için aşılacak

Dünyada kıtaları birleştiren tek yarış 39. Vodafone İstanbul Maratonu, 12 Kasım’da “Çocuklar İçin Koş” sloganıyla düzenlenecek İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, “En büyük hedefimiz New York, Londra, Berlin gibi maratonların arasına girmek” dedi

Kıtalar çocuklar için aşılacak
Her yıl büyüyerek dünya çapında bir maraton hüviyetine kavuşan İstanbul Maratonu bu kez çocuklar için koşulacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un sponsorluğunda düzenlenen 39. İstanbul Maratonu Çırağan Sarayı'nda basın toplantısı yapıldı. Toplantıya İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, 12 Kasım'daki maraton için, "New York, Londra, Berlin, Tokyo gibi maratonların yanında yer almak en büyük hedefimiz. Bu sene hayattaki en değerli varlıklarımız olan çocuklar için koşacağız" dedi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise organizasyona 6. kez isimlerini vermekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Bir ülkenin geleceğini o ülkenin çocukları belirler. Bu kapsamda ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın dijital eğitimine katkıda bulunmak için koşacağız" diye konuştu.

MARATONDA BU YIL NE DEĞİŞTİ?
Etkinlik hakkında bilgi veren İsmail Özbayraktar, "15 ve 10 km yarışlarında yoğunluk olacağı için değişikliğe gittik. İkisi de Eminönü'nde bitiyordu. Katılımın fazla olmasından dolayı 15 km koşusunun finişini Yenikapı'ya aldık. Bunun ilgiliyi daha da artıracağına inanıyoruz" dedi.


(Soldan sağa) Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Hasan Çavuşoğlu, Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ ve Vodafone Türkiye CEO Yardımcısı Engin Aksoy yarış numaralarıyla poz verdi.
5'i Bir Yerde Kampanyası ile Gayrimenkulünüzü Kolayca Alın!
BİZE ULAŞIN