Gelibolu’da barışa koştular

Çanakkale’de 3 bin atletizm sevdalısı ve ünlü isimlerin katıldığı Turkcell Gelibolu Maratonu bu sene ‘Barış İçin Koşuyoruz’ sloganıyla koşuldu

Gelibolu’da barışa koştular
Türkiye'nin 'barış' temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, 'Barış için Koşuyoruz' sloganı ve 3 bin kişinin katılımıyla koşuldu. Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olan Gelibolu Yarımadası'ndaki maraton için Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Avrupa Atletizm Kulübü burayı 5 yıldızlı koşular arasına aldı. Çanakkale'de bu toprakların altında bütün dünya ulusları koyun koyuna yatıyor. 3 yıl önce başladığımız maratonumuzla buna vurgu yapmak istiyoruz" dedi. Geçen yıl 10 bin fidanın dikimiyle hayata geçirilen Turkcell Barış Ormanı'na da 10 bin fidan daha eklenerek orman büyütüldü.

TÜRK RÜZGARI ESTİ
Gelibolu Maratonu'nu erkeklerde 2 saat 41 dakika 44 saniyelik derecesiyle Türk atlet Murat Kaya ilk sırada bitirdi. Kadınlarda 3 saat 21 dakika 29 saniye ile Vesile Yılmaz Anatca birinci oldu. Yarı maratonda erkeklerde Özkan Yüksel, kadınlarda Seda Kurtuldu, 10 km'lik maratonda ise erkeklekde Hasan Tek, kadınlarda Elif Polat ilk sırayı aldılar.

START ŞAMPİYONDAN
10 km'lik parkurda startı Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve maratonun onur konuğu, 100 metrede Dünya Şampiyonu atletimiz Mizgin Ay verdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN