Türkiye’nin en büyüğüyüz

Türkiye’nin en büyüğüyüz

Son Dünya ve Avrupa şampiyonu etiketli VakıfBank yeni sezona yine çok iddialı giriyor. VakıfBank Kulübü Başkanı Osman Demren, "Uluslararası başarı açısından herhangi bir spor dalında bize yaklaşan bir kulüp yok" dedi ve bu sezon da bütün kupalara talip olduklarını ifade etti

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu VakıfBank, sezonu açtı. VakıfBank Spor Sarayı'nda gerçekleştirilen açılış organizasyonuna kulüp başkanı Osman Demren, antrenör Giovanni Guidetti ve oyuncular katıldı. Kulüp Başkanı Osman Demren, yeni bir sezona başladıklarını ve sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek, "Başarıda istikrarın ne demek olduğunu biliyoruz. Kalitede ve başarıda ısrarcıyız. Dünyanın lider kulübü olma yolunda mutlulukla devam ediyoruz. Uluslararası başarı açısından herhangi bir spor dalında bize yaklaşan bir kulüp yok. Bu başarıyı devam ettirmek istiyoruz" ifadesini kullandı. Geçen sezon lig dışında bütün kupaları aldıklarının altını çizen Demren bu sezon ise her kupada iddialı olduklarını tekrarladı. Banka yönetiminin kendilerine çok büyük desteğinin olduğunu da kaydeden Demren, "Kaliteli ekibin oluşturulmasında ve devam etmesinde desteğe her zaman ihtiyacımız var. Dünyanın en iyi teknik ekibiyle çalışıyoruz. En iyi oyuncularını barındırıyoruz. Sadece sportif açıdan değil, karakter ve kişisel özveri açısından da bu böyle. Yoksa sürdürebilirliği yakalamak kolay olmuyor" ifadesini kullandı.


VakıfBank'ın tek transferi Robinson (solda), takıma çabuk uyum sağladı.

"EN İYİLERLE ÇALIŞIYORUM"
Antrenör Guidetti ise kendisine en iyi takım ve oyuncuların verildiğini aktararak, "Kadroyu gençleştirdik ve hemen hemen oyuncuların büyük bölümünü tuttuk. Geçen sezon Avrupa ve dünyada büyük iş yaptık. Hedefimiz açık; bu sezon sadece Avrupa ve dünyada değil, Türkiye'de de iyi olmamız lazım. Altyapıda da önemli hamleler yaptık, bu da kulübün yeni oyuncular kazandırma isteğine işaret ediyor" dedi. Kaptan Gözde Kırdar da sezona son Avrupa ve dünya şampiyonu olarak başladıklarını vurgulayarak, "Sorumluluğun farkındayız. Her top için savaştığımız, sağlıklı ve kupalarla dolu bir sezon olmasını umuyorum" şeklinde konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN