Zirveyi paylaştılar

THY Open 2017’de 3. günü -14 vuruşla tamamlayan Taylandlı Aphibarnrat ile İrlandalı Lowry gün sonunda birinciliği de paylaştılar. Golfseverlerin büyük ilgi gösterdiği turnuva bugün bitece

Zirveyi paylaştılar
Golfte Avrupa Turu Rolex Serisi'ndeki 8 turnuvadan biri olan Turkish Airlines Open 2017'nin üçüncü günü tamamlandı. Turnuvanın üçüncü gününü eksi 14 vuruşla tamamlayan İrlandalı Shane Lowry ile Taylandlı Kiradech Aphibarnrat günün sonunda birinciliği paylaştı. Eksi 12 vuruş yapan İrlandalı Padraig Harrington, İngiliz Justin Rose ve Belçikalı Nicolas Colsaerts ise üçüncü oldu. Turkish Airlines Open 2016 şampiyonu Danimarkalı Thorbjorn Olesen ise eksi 10 vuruşla 7'inci sırada yer aldı. Türk golfçülerden Ali Altuntaş, günü 42'nci, Leon Açıkalın 75'inci, Taner Yamaç ise 78'inci sırada tamamladı. Toplam 78 golfçünün katıldığı organizasyon, bugün sona erecek.

THY 2017'de rekor denemesinde 32.7 saniye ile topu deliğe en hızlı atan İngiliz golfçüler Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

?Justin Rose'dan bayraklı paylaşım
Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 2016 Rio olimpiyatlarında şampiyonluk kazanan Justin Rose'u Türk bayrağıyla birlikte fotoğrafladı. Ağaoğlu Instagram'daki paylaşımında, "Justin, seninle gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı. Rose, Antalya Belek'te düzenlenen dünya çapındaki golf turnuvası Turkish Airlines Open'ın bu yılki yüzü konumunda bulunuyor.

BİZE ULAŞIN