Dokic’in baba acısı!

Avustralyalı eski tenisçi Jelena Dokic, antrenörlüğünü yapan babasının uzun yıllar kendisine fiziksel ve duygusal şiddet uyguladığını söyledi

Dokic’in baba acısı!
Kadın tenisinin tanınan simalarından olan Jelena Dokic'in babasının yoğun baskı ve tacizlerinden dolayı intiharın eşinden döndüğü ortaya çıktı. Yazdığı 'Yıkılmaz' isimli kitapta yaşadığı kabusu anlatan Avusturalyalı raket, 6 yaşından itibaren hem fiziksel hem de duygusal şiddet gördüğünü anlatırken, antrenörlüğünü yapan babasının kendisine ağır hakaretler ettiğini ve dayak yediğini itiraf etti. Dünya 4 numarası olmaya dek yükselen Dokic, kötü performans sergilediğinde kayışla dayak yediğini anlattı. 2000'de Kanada'da turnuvadan erken elendiği gerekçesiyle yediği dayakta ise baygınlık geçiren Jelena, bu korkunç anı hala unutamıyor.


Baba Damir, gazetecilere saldırmak, görevlilerle kavga etmek ve hakemi şike yapmakla suçladığı için Grand Slam turnuvalarından atılmıştı.


Baba Damir, 2009 yılında ise Sırbistan'daki Avustralya elçisini el bombasıyla tehdit edince 15 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN