Yunan oyunu!

Yakın dostu Naim Süleymanoğlu’na vefasını gösteren Leonidis için Yunanistan’da algı operasyonu başlattılar. Donanmada memur olarak çalışan Leonidis hakkında 'izin almadan yurtdışına çıktı' suçlamasıyla soruşturma açıldığı iddia edildi. Yunan medyası da "Türk bayrağını öptü" diye olumsuz yayınlar yaptı

Yunan oyunu!
Efsane Türk sporcu Naim Süleymanoğlu'nun ezeli rakibi Yunan halterci Valerios Leonidis'in dostuna veda için İstanbul'a gelip Türk bayrağına sarılı tabutunu öpmesi komşuyu karıştırdı. Yunan donanmasında memur olarak çalışan Leonidis hakkında 'izin almadan yurtdışına çıktı' suçlamasıyla soruşturma açıldığı iddia edildi. Yunan Halter Milli Takımı'nın eski antrenörü Hristos Yakovu, "Duyduğuma göre, İstanbul'a izin almadan gittiği için Deniz Kuvvetleri soruşturma açmış. Çağırmışlar diye duydum. Muhtemelen izin istemeyi unuttu" diye konuştu.

MEDYA KONUYU SAPTIRDI
Yakovu'nun bu sözleri, Yunan medyasının bir bölümü tarafından saptırılarak "İzin almadan gitti, Türk bayrağını öptü" şeklinde yayın yapıldı. Gelişmeler üzerine Yakovu, "Türk bayrağını değil, 20 yıllık dostu Naim'in tabutunu öptü. Dostuna karşı öyle hissetti. Meseleyi abartıyorlar" diye konuştu. SABAH'ın ulaştığı Leonidis ise, "Türkiye'de gördüğüm için ilgi herkese çok teşekkür ederim. Hakkımda soruşturma açıldığı iddialar doğru değil" ifadelerini kullandı.

SABAH'A NE DEMİŞTİ?
Efsane sporcunun vefat ettiği gün SABAH'a konuşan Leonidis, şu ifadeleri kullanmıştı: "O benim rakibim değil, dostumdu. Ne zaman Türk bir antrenör ya da sporcu görsem 'Naim ne yapıyordu' diye sorardım. Çok üzgünüm, üzüntümü kelimelerle anlatamam. Naim'in sağlık durumuyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakından ilgilendiğini duyunca ümitlenmiştim. Siz Türklerin dediği gibi (Türkçe söyleyerek) Allah rahmet eylesin. Onunla yarışmak bir onurdu."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN