Halil Mutlu o fotoğrafın hikayesini anlattı

Halil Mutlu, efsane halterci Naim Süleymanoğlu ile çektirdikleri meşhur 'satranç fotoğrafı' hakkında konuştu ve o karenin hikayesini anlattı.

Halil Mutlu o fotoğrafın hikayesini anlattı

Dünya halterinin en önemli ismi olan Naim Süleymanoğlu'nun vefatının ardından en yakınlarından birisi; Halil Mutlu Yeni Şafak'a konuştu. Aralarında abi-kardeş ilişkisi olduğunu belirten Mutlu, Süleymanoğlu ile çekilen ve oldukça meşhur olan 'satranç pozunun' hikayesini de anlattı.

FOTOĞRAFTA OLMAYACAKTIM, NAİM ABİ KAL DEDİ

"O gün Naim abi için yabancı basından birileri geldi ve antremandan fotoğraflar çekti. Ara verilince üst kata çıkıp oturduk. Arada satranç oynardık. Yine öyle karşılıklı oturduk. O sırada gazeteciler yoktu, doğaçlama oldu. Gazetecilerden biri yukarı geldi ve fotoğraf için izin istedi. O zamanlar Avrupa'da tam tanınmıyordum, yolun başındaydım. Kalkmak istedim, Naim abi fark etmez dedi. Poz verme amacımız yoktu. Naim abi satrançta iyidir, hararetli oynar. Fotoğrafta da seni sıkıştırdım der gibi bir hali var zaten."

SATRANÇTA KAYBEDERSE KIZARDI

"Evine ilk gittiğimde gözüme çarpan şey elektrikli satranç tahtası oldu. Ben iki oyundan sonra sıkılırdım, o bilgisayara karşı sık sık oynardı. Naim abi yenilince kızardı ve tekrar oynamak isterdi. Yendiği sürece çok zevk alır mutlu olurdu."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN