Yüreği yetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sporcusu Beytullah Eroğlu, Meksika’da düzenlenen Paralimpik Dünya Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre kelebekte altın madalya kazanarak tarih yazdı

Yüreği yetti

Meksika'da düzenlenen Paralimpik Dünya Yüzme Şampiyonası'nda Milli sporcumuz Beytullah Eroğlu büyük bir başarıya imza atarak altın madalyaya uzandı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu olan Beytullah Eroğlu, 50 metre kelebekte 38.35 saniyelik derecesiyle rakiplerini geride bırakarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdi. Milli sporcumuz, devam eden yarışlarda 100 metre serbestte ise Dünya 4.'sü olma başarısı göstermişti. Milli sporcumuz, 50 metre sırtüstü ve 200 metrede madalya mücadelesi verecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da Eroğlu'nu telefonla arayarak kutladı.

BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Uysal "Dünya Engelliler gününde sporcumuz Beytullah Eroğlu büyük bir başarı göstererek hepimizi mutlu etti. Meksika'da yapılan Paralimpik Dünya yüzme şampiyonasında ülkemizi temsil eden sporcumuzun 50 metre kelebekte dünya şampiyonu olmasından gururlandık. Belediyemizin bir sporcusu olarak bayrağımızı dalgalandıran Eroğlu kardeşimizi canı gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İLK TEBRİK ERDOĞAN'DAN

Beytullah Eroğlu'na ilk tebrik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Dünya Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre kelebekte altın madalya kazanan Beytullah Eroğlu'na tebrik telgrafı gönderdi.

SÖZÜNÜ TUTTU

Yarış öncesi sosyal medya hesabından, "50 metre kelebek branşında İstiklal Marşımızı söyletmek için çıkacağım depar taşına. Bu yılın en iyi derecesine sahip olarak geldim bu branşta ve en iyisi olarak döneceğiz" mesajını veren Beytullah Eroğlu, finişi ilk sırada görerek sözünü tutmayı başardı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN