Krosçularımız Avrupa’nın zirvesinde

Erkeklerde Kaan Özbilen kadınlarda ise Yasemin Can altın madalya kazandı. Erkeklerde takım şampiyonluğuna ulaşan Türkiye, madalya sıralamasında da ikinci sırada yer aldı

Krosçularımız Avrupa’nın zirvesinde
Avrupa Kros Şampiyonası'nda Türkiye madalyaları topladı. Erkeklerde Kaan Kigen Özbilen, 29 dakika 45 saniyelik derecesiyle altın madalyayı boynuna taktı. Geçen yılın şampiyonu Aras Kaya, liderin 29 saniye arkasında 7. sırayı aldı. Aynı kategoride Polat Kemboi Arıkan 9, Ali Kaya 21 ve Alper Demir 55. sırayı aldı. Bu sonuçla erkek takımı altın madalyanın sahibi oldu. Kadınlar 5 bin ve 10 bin metrede Avrupa 23 yaş altı şampiyonu Yasemin Can, parkuru 26 dakika 48 saniyede bitirdi ve 2016'dan sonra bu yıl da şampiyon oldu. Ay-yıldızlılar kadınlar takım kategorisinde bronz madalya aldı. 23 yaş altı kadın ve 20 yaş altı erkekler takımı da bronz madalya aldı. 2016'da 3 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalyayla takımca ilk sırada yer alan Türkiye, bu yıl 3 altın, 1 gümüş, 3 bronz madalyayla Büyük Britanya'nın (5 altın, 4 bronz) arkasında ikinci oldu.

KUDÜS İÇİN KOŞTUK
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar da kazandıkları madalyaları Kudüs'e armağan ettiklerini söyledi ve sporcularını başarılarından ötürü kutladı.
BİZE ULAŞIN