‘Cumhurbaşkanımız beni gururlandırdı'

Milli güreşçi Akgül, adının verildiği salonun açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılmasından büyük onur ve gurur duyduğunu söyledi

‘Cumhurbaşkanımız beni gururlandırdı'

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçimiz Taha Akgül, adının memleketi Sivas'ta spor salonuna verilmesinin büyük bir sürpriz olduğunu söyledi. Bu müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas ziyaretinde açıkladığını anımsatan Akgül, "Hayattayken bana böyle bir güzellik nasip olduğu için şanslı olduğumu düşünüyorum.. Cumhurbaşkanımız ülkemizin gelmiş geçmiş en büyük liderlerinden biri. Öyle bir liderin salon adını bahşediyor olması, açılışında bulunması ve kurdeleyi beraber kesmemiz herkese nasip olmaz" dedi.

"SON ANA KADAR HABERİM OLMADI"

Salona isminin verileceğinden haberinin olmadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu anons etmesinin kendisi için de sürpriz olduğunu anlatan Taha, büyük onur ve gurur duyduğunu sözlerine ekledi. Milli güreşçi, Cumhurbaşkanı'nın ata sporu güreşe çok büyük destek verdiğini, her müsabaka öncesinde kendisini telefonla arayarak başarı dileklerinde bulunduğunu söyledi. Erdoğan'ın sporun ve güreşin içerisinde olan bir kişi olduğunu vurgulayan Taha, onun güreşe verdiği önemin kendilerini ekstra motive ettiğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN