Okçular Vakfı AR-GE merkezi açıldı

Okçular Vakfı, dünyada bir ilki gerçekleştirerek ok atışının tüm süreçlerinin teknik analizinin yapılacağı AR-GE Laboratuvarı’nı hizmete açtı

Okçular Vakfı AR-GE merkezi açıldı
Okçular Vakfı, dünyada bir ilki gerçekleştirerek, özel olarak yazılan bir bilgisayar programıyla ok atışının tüm süreçlerinin teknik analizinin yapılacağı, Okçuluk AR-GE Laboratuvarı'nı hizmete açtı. Türk okçuluğunu daha ileri seviyeye taşıyacak merkezin açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız ile çok sayıda vatandaş katıldı. Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan okçuluk sporunun gelişimi adına birçok uygulamayı hayata geçirmeyi planladıklarını aktararak, "ARGE laboratuvarımız bu düşüncemizin ilk adımı. Tüm spor branşlarında başarının anahtarlarından birisi de teknolojik nimetlerden faydalanmak. Çok çalışıyoruz ve gün gelecek bu emeklerimizin karşılığını alacağız" dedi.

İLK ATIŞ ERDOĞAN'DAN

Bilal Erdoğan ve Bakan Bak, özel kameralar eşliğinde çekimi yapılan deneme atışları gerçekleştirdi. Ardından da atışlarının analizini yaptılar. Program sonunda Haydar Ali Yıldız ve Bilal Erdoğan, Bak'a kemankeş icazetnamesinin olduğu tablo hediye etti.
BİZE ULAŞIN