En iyi teknolojileri üretip uygulamalıyız

‘Okçuluk Benim Sporum’ projesinin törenine katılan Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bu branşta madalya beklediğini dile getirdi

En iyi teknolojileri üretip uygulamalıyız
Okçuluk Vakfı ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 'Okçuluk Benim Sporum' projesi kapsamında 350 öğretmene verilen eğitim sonrasında sertifika töreni düzenlendi. Törene katılan Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan da yetişecek öğrencilerin 2020 Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya göreceklerini ümit ettiğini ve ata sporu olan okçuluğun adını dünya spor sahnesine altın harflerle yazdıracaklarını kaydetti.

ÇOCUKLARIMIZA BU MANEVİYATI AKTARMALIYIZ
Erdoğan "Okçuluk bugünkü savaş teknolojilerine göre belki çok geri görünüyor gözümüze. Ancak şu bir gerçek ki, bizim ecdadımız her zaman dünyanın en iyi yaylarını ürettiler, dünyanın en iyi okçuları oldular. Bir çocuğa bunu anlattığınız zaman yanında şu mesajı da verebileceğiz: 'Biz yine dünyanın en iyi teknolojilerini üretmek durumundayız. Ve aynen ecdadımız gibi en iyi uygulayanlar olmalıyız.' Okçuluk ile geleneksel sporlarımız ile beraber çocuklarımıza bu ruhu, bu maneviyatı aktarabilirsek, inanıyorum ki, gerçek anlamda eğitim, gelişim ve terbiyeden bahsedebiliyor olacağız. İnanıyorum ki 2020 olimpiyatlarında biz madalyayı göreceğiz" dedi.

Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Erdoğan'ın yanı sıra, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı.
BİZE ULAŞIN